Конференції
-
Звітна наукова конференція філософського факультету
Збірники тез звітної наукової конференції філософського факультету
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2024
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2023
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2022
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2021
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2020
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2019
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2018
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2017
- Тези звітної конференції філософського факультету 2014
- Тези звітної наукової конференції філософського факультету 2013 р.
2. Наукова студентська конференція “Дні науки філософського факультету”
Збірники тез
3. Всеукраїнська науково-практична конференція « Методологічні читання – пам’яті професора Валерія Миколайовича Денисенка»
Збірники тез
4. Міжнародна наукова конференція “Політичні партії і вибори: українські та світові практики” (пам’яті Юрія Романовича Шведи)
Архів конференцій
Міжнародна науково-практична конференція. Життя під час війни: виклики та ресурси гештальт-терапії (м. Львів, 20–21 січня 2024 р.)
Міжнародна наукова конференція. Культура. Ідентичність. Сучасність. (2-3.11.2023)
ІХ Міжнародна науково-практична конференція (29.09.2023)
Філософсько-психологічні аспекти духовності в діяльності громадських організацій (22.04.2020)
V Міжнародна науково-практична конференція (25-26.05.2018)
Кафедра психології 25-27 травня 2018 р. виступила співорганізатором V Міжнародної науково-практичної конференції з християнської психології «Родина як простір становлення та відновлення особистості».
Триденна конференція включала в себе доповіді, стендові презентації, роботу в секціях, а також майстер – класи. Були розглянуті такі питання як духовно – психологічне здоров’я подружжя, Таїнство Подружжя як Божий дар, християнське розуміння послуху, формування образу Бога в сім’ї, кризи і ресурси пубертату, ресентимент як мотивація «рухів за рівність», правдива історія гендеру, сепарація та травма у сім’ях військових, сімейна система в реабілітаційному процесі учасника бойових дій, психотерапія узалежнень у контексті сімейної системи, економічна грамотність сучасного подружжя та інші.
Важливим аспектом конференції стали майстер – класи, в ході яких учасники почули практичні напрямні щодо повноцінної самореалізації та розвитку психологічного здоров’я сім’ї, уникнення впливу травми на статеве функціонування, реінтеграції військових та членів їхніх сімей, відновлення сексуальної ідентичності особистості, розуміння слушної мети шлюбу та його причини. Майстер – класи створили живу атмосферу та приязне спілкування між учасниками конференції, не дивлячись на те, що вони спілкувались на різних мовах. Завершилась ця зустріч врученням сертифікатів про участь в роботі конференції.
XIV науково-практична конференція студентів та молодих вчених (11-12.05.2017)
“ХΙV науково-практичної конференції студентів та молодих вчених “Психологічні проблеми сучасності”, що відбувалась 11-12 травня 2017 року”
Тези-Психологічні проблеми сучасності (11-12.05.2017)
Друга наукова конференція пам’яті Юрія Романовича Шведи (21.10.2017)
21 жовтня 2017 р. відбулася Друга наукова конференція пам’яті Юрія Романовича Шведи “Політичні партії і вибори: українські та світові практики”.
Конференція відбулася за такими науковими секціями:
1. Регіональні особливості формування та розвитку політичних партій України.
2. Партії та партійні системи: світовий досвід.
3. Партійні та виборчі системи: інституційно-процесуальна кореляція.
У рамках першої секції відбулось обговорення результатів порівняльного аналізу регіональних особливостей розвитку політичних партій України згідно з єдиною запропонованою та погодженою методикою. Окрім того, обговорювалась і сама методика та перспективи її подальшого застосування українськими науковцями. У секції взяли участь науковці з різних регіонів України, зокрема з Буковини, Волині, Дніпропетровщини, Закарпаття, Івано-Франківщини, Києва та Київщини, Львівщини, Харківщини, Хмельниччини.
У рамках другої та третьої секції було обговорено проблематику партій, партійних і виборчих систем в Україні та різних країнах світу. Також було презентовано монографію Центру Разумкова “Трансформація партійної системи. Український досвід у європейському контексті”. Дискутували науковці з України та іноземні гості.
За результатами підготовки та проведення наукової конференції буде опубліковано збірник наукових статей і тез її учасників – “Політичні партії і вибори: українські та світові практики”.
В ході конференції намічено концепцію, формат і методику наступної конференції, яка буде присвячена проблематиці регіональних політичних режимів в Україні.
Всеукраїнська науково-практична конференція (11-12.11.2016)
11-12 листопада з нагоди 25-річчя кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція “Психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства”
Науковці розмірковували над психологічними детермінантами розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства
Понад п’ятдесят учених-психологів взяло участь у дводенній Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства», яка розпочалася 11 листопада 2016 року у Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка і присвячена 25-літтю кафедри психології Львівського університету.
«Сьогодні ми маємо можливість говорити не тільки про психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства, але й обмінятися міркуваннями щодо формування психологічної школи у Львівському університеті, зокрема кафедри психології на філософському факультеті», – зазначив під час відкриття конференції Ректор Володимир Мельник.
Він, зокрема, зазначив, що формування кафедри психології відбувалося в умовах становлення філософського факультету. «Це був непростий, не спонтанний процес, а процес дискусій щодо місця й ролі філософсько-психологічної, культурологічної та політологічної освіти, формування образу кафедр, навчальних планів і спеціалізацій навчальних курсів», – пригадав професор Володимир Мельник.
За словами Ректора, психологічний напрям науки у Львівському університеті став паритетно рівноправним із філософсько-культурологічним та політологічним і відображає загальну тенденцію гуманітаризації студентської освіти у класичному університеті, а також духовного світу людини з точки зору психологічної науки.
Ректор Володимир Мельник висловив вдячність колективу кафедри за «науковий і дидактичний подвиг у непростий трансформаційно-перехідний період».
Декан філософського факультету Людмила Рижак зазначила, що «сьогоднішня конференція – чудова нагода підбити підсумки наукових і навчально-методичних здобутків, якими сьогодні пишаються всі співробітники кафедри та факультету».
Людмила Віталіївна відзначила, що кафедра психології має потужний потенціал, адже її професори, доценти, асистенти й аспіранти проводять перспективні дослідження і є знаними в Україні та за кордоном. Зокрема, завдяки зусиллям професорів кафедри було здійснено ліцензування аспірантури з психології і відкрито набір в аспірантуру за новими напрямами.
Учасників конференції привітали доктор філософських наук Ольга Зінкевич, професор, завідувач кафедри психології, директор науково-дослідного Центру з проблем гендерної освіти та виховання учнівської та студентської молоді НАПН України Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Оксана Кікінеджі, завідувач кафедри практичної психології та психотерапії Українського католицького університету Галина Католик, доктор психологічних наук Мирон Варій, а також випускники кафедри психології та Львівської обласної малої академії наук.
«Ви присвятили життя служінню такому феномену, про місце розташування якого ніхто не знає, але всі знають, як болить людській душі», – метафорично зазначила доктор психологічних наук, професор Наталія Жигайло, висловивши співробітникам кафедри психології найтепліші вітання і побажання з нагоди ювілею.
Завідувач кафедри психології, професор Софія Грабовська долучилася до привітань колег і подякувала за високу оцінку роботи колективу кафедри.
Після урочистого відкриття конференції учасники продовжили роботу під час пленарного засідання. Науковці порушили актуальні питання сучасної психології, зокрема у колі їхніх зацікавлень – соціально-психологічні дослідження та постсучасність, методологічні проблеми дослідження культурного капіталу як психологічного феномена; психологія духовного становлення студентської молоді, напрямки вдосконалення викладання психології у контексті вимог сьогодення та революції у навчанні.
Упродовж дводенної конференції у форматі секційних засідань, учені працювали за такими тематичними напрямами: «Багатовимірність особистості: проблеми, методологія дослідження особи та соціуму», «Актуальні проблеми медичної та клінічної психології», а також «Психологічні проблеми процесу неперервного розвитку та навчання особистості упродовж її життя».
Нагадаємо, що організаторами заходу є кафедра психології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка у співпраці з Інститутом соціогуманітарних проблем людини Західного наукового центру НАН України та Міністерством освіти і науки України.
Політичні партії і вибори: українські та світові практики (8.10.2016)
Наукова конференція “Політичні партії і вибори: українські та світові практики” (пам’яті Юрія Шведи)
8 жовтня відбулась конференція “Політичні партії і вибори: українські та світові практики” (пам’яті Юрія Шведи). Конференція проводилась за адресою вул. Січових Стрільців 19, аудиторія 205 (конференц-зал).
Програму конференції можна завантажити за посиланням.
У відкритті конференції та вітальному слові взяли участь: Мельник Володимир Петрович, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка; Синютка Олег Михайлович, голова Львівської обласної державної адміністрації; Юринець Оксана Василівна, народний депутат України; Хміль Михайло Михайлович, народний депутат України; Романюк Анатолій Семенович, професор кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка; Омельченко Олег Володимирович, кандидат історичних наук, доцент.
Надалі конференція проводилась за такими секціями:
- Партійні та виборчі системи: інституційно-процесуальна кореляція
- Українські партії та багатопартійність;
- Партії та партійні системи: світовий досвід.
Відео відкриття конференції:
https://www.facebook.com/golos.ira/videos/1097826646937625/
Учасники конференції дійшли згоди, що проведення подібних заходів, які стосуються партій і виборів на регіональному рівні, є вкрай актуальними і потребують продовження у майбутньому.
Видавництво “Знання” представило у публічний доступ книгу Шведи Юрія Романовича “Політичні партії у виборах: теорія та практика виборчої кампанії”, яку можна завантажити за посиланням.
Дні науки 2016 (11-12.05.2016)
Щорічна студентська наукова конференція “Дні науки 2016”.
У рамках проведення заходів, присвячених Дням науки-2016, упродовж 11-12 травня 2016 року на філософському факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка проходила українсько-польська студентсько-аспірантська наукова конференція, у якій взяли участь близько 70 молодих учених.
«Традиційна щорічна конференція нашого факультету, приурочена до Днів науки, – це інтелектуальний майданчик, де ви можете не лише представити результати своїх досліджень та обмінятися цікавими ідеями та думками, а й збагатити свій професійний досвід», – звернулась з вітальним словом декан філософського факультету Людмила Рижак.
Під час пленарного засідання конференції аспіранти кафедри філософії, кафедри теорії та історії культури, кафедри політології та кафедри психології М. Голяш та В. Ковчак, А. Ковач-Петрушенко, З. Чорняк, І. Пелещук і Б. Андрейко представили свої доповіді, у яких окреслили коло своїх наукових зацікавлень і проблематику власних досліджень.
Серед ключових тем, які викликали зацікавлення в учасників наукового заходу, – свобода як ключова проблема філософії та людського буття, радянська традиція та європейська модернізація в незалежній Україні, ознаки постмодернізму в сучасній українській блогосфері, нове осмислення концепції гілеморфізму, порівняльний аналіз організаційної та програмної складових діяльності основних партій Сполученого Королівства, а також психологічні проблеми, пов’язані з розвитком дитини раннього віку. Про психологічний аналіз сновидінь підлітків йшлося у виступі призера конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, учня 10 класу СШ №7 м. Червоноград А. Жидачина.
Надалі учасники конференції продовжили роботу у форматі секційних засідань за такими тематичними напрямами: філософія та культурологія, політологія, психологія (психологічні проблеми сучасності й актуальні проблеми соціальної психології).
Програму можна завантажити за посиланням:
Програма конференції “Дні науки 2016”
Науково-практична конференція (24-25.06.2015)
Науково-практична конференція «Індивідуальний супровід осіб зі спектром аутистичних порушень: підготовка та підвищення кваліфікації фахівців», 24-25 червня 2015 року. Організатори: громадська організація «Справа Кольпінга в Україні», Міністерство освіти і науки України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівський національний університет імені Івана Франка та експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського рівня «Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Довіра».
Духовність. Культура. Пам’ять. (12-13.05.2015)
Всеукраїнська наукова конференція «Духовність. Культура. Пам’ять», присвячена до 150-річчя від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, 12-13 травня 2015 року.
Дні науки 2015 (14-15.05.2015)
Науково-практична конференція студентів та молодих вчених (14-15.05.2015)
Щорічна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Психологічні проблеми сучасності» (14-15 травня 2015 р.).
Тези та матеріали конференції «Психологічні проблеми сучасності»: Психологічні проблеми сучасності – 2015, Львів: ЛНУ імені Івана Франка.
Конституція України: політико-правові виклики і перспективи (12-13.05.2015)
Апостол правди і науки (15-16.05.2014)
Міжнародна наукова конференція “Апостол правди і науки”, присвячена до 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка, 15-16 травня 2014 року.
“Апостол правди і науки”. Матеріали конференції
Науково-практична конференція (28-29.01.2014)
Науково-практична конференція “Людина з обмеженими можливостями: соціально-психологічний та культурний виміри”. Організатори: Департамент освіти і науки Львівської ОДА, Львівська міська рада, Львівський національний університет ім. І. Франка, ГО “Справа Кольпінга в Україні“ (м. Чернівці), МГО Фонд допомоги дітям з синдромом аутизму “Дитина з майбутнім” (м. Київ), Експериментальний навчальний заклад Всеукраїнського рівня Львівська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат Довіра, 28-29 січня 2014 року.