Відійшов у вічність професор кафедри філософії Лисий Василь Прокопович

25.05.2022 | 20:58

24 травня 2022 року відійшов у вічність доктор філософських наук, професор кафедри філософії ЛНУ ім. І.Франка Лисий Василь Прокопович.

Василь Прокопович пройшов тривалий шлях освітнього і професійного становлення:

1943 – народився в с. Липовеньке Голованівського району, Кіровоградської області.

1991 – отримав вчене звання професора.

1988 – захистив докторську дисертацію “Діалектика як синтез теорії і практики” (філософські науки).

1979 – отримав вчена звання доцента.

1974 – захистив кандидатську дисертацію “Теоретичне і практичне. Діалектика їх взаємозв’язку” (філософські науки).

1970 – 1973 – навчався в аспірантурі філософського факультету Київського державного університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю “Діалектичний та історичний матеріалізм”.

1965 – 1970 – навчався на філософському факультеті Київського державного університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю “Викладач філософських дисциплін та суспільствознавства”.

1950 – 1960 – навчався в Липовенській середній школі Голованівського району, Кіровоградської області.

1990 – 2022 – професор кафедри філософії Львівського національного університету ім. І. Франка.

1986 – 1990 – доцент кафедри філософії Львівського державного університету ім. І. Франка.

1984 – 1986 – старший науковий співробітник кафедри філософії Львівського державного університету ім. І. Франка.

1981 – 1984 – доцент кафедри філософії Львівського державного університету ім. І. Франка.

1980 – 1981 – завідувач кафедри філософії Львівського торгово-економічного інституту “Центроспілки”.

Численними є наукові та педагогічні досягнення Василя Прокоповича Лисого:

З 2007 – Заслужений професор Львівського національного університету ім. І. Франка.

2004 – 2008 – член Експертної ради ВАК України.

1995 – 2005 – заступник декана філософського факультету Львівського державного університету ім. І. Франка з наукової роботи.

З 1998 – член спеціалізованої Вченої ради з захисту кандидатських і докторських дисертацій з філософських наук Львівського національного університету ім. І. Франка.

З 1995 – член Вченої ради філософського факультету і Науково-технічної ради Львівського національного університету ім. І. Франка.

Він був керівником восьми кандидатських дисертацій.

Сферою наукових інтересів Василя Прокоповича були проблеми класичної німецької філософії, історії філософії, філософські теорії діяльності, теорії діалектики і методології науки. Він є автором понад 195 наукових публікацій.

Василь Прокопович викладав для студентів такі курси як Діалектика, Німецька класична філософія, Обгрунтування наукового знання в німецькій класичній філософії, Проблеми теоретичного знання у німецькій класичній філософії і сучасність, Шеллінг Ф. “Система трансцендентального ідеалізму”, а також курс з філософії для нефілософських спеціальностей.

Василь Прокопович був знаним науковцем, прекрасним педагогом, чуйною та доброзичливою людиною. Розділяємо з його родиною біль від великої втрати.

Вічна та світла пам’ять професору Василю Прокоповичу Лисому.