Навчальна лабораторія при кафедрі психології

 • Навчальна лабораторія при кафедрі психології
 • Заплановані заходи
 • Архів подій та заходів
 • Методики
 • Співробітники
 • Контакти

LpiKDDlqalc

Завідувач: Мандзик Тетяна

(032) 239-41-70

e-mail: psylab.lnu@gmail.com

 

Про лабораторію

Навчальна лабораторія при кафедрі психології – це підрозділ філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка, що слугує практичному освоєнню та навчанню студентів-психологів, а також популяризації психології та психотерапії як таких. Підрозділ заснований у 2010 році, активно функціонує з 2011 року.

Як структура ЛНУ ім. І. Франка, лабораторія першочергово фокусується на проблемах студентів Львівського національного університету імені Івана Франка. Проте з метою популяризації нашого університету та кафедри психології студенти інших університетів, учні львівських шкіл (потенційні студенти кафедри психології), працюючі особи, які зацікавлені в розвитку себе в психологічній тематиці, також можуть стати учасником наших відкритих лекцій (за умови попередньої реєстрації).

Одними з основних цілей навчальної лабораторії є урізноманітнення, розширення та надання практичного значення навчальному процесу з психології, а також надання молоді сучасні актуальні психологічні знання.

 

Основні напрямки діяльності:

 1. Проведення просвітницької роботи з метою популяризації професійної психології та психотерапії серед студентів, молоді;
 2. Співучасть в організації наукових конференцій, круглих столів, семінарів і т.д.
 3. Організація платформи для реалізації професійних майстерень для молодих психологів (майстерня тренінгу, психодіагностична майстерня тощо)
 4. Демонстрація науково-популярних та документальних психологічних фільмів в рамках Психологічного КіноКлубу.
 5. Профорієнтаційна робота з студентами.
 6. Організація відкритих лекцій для студентів з практикуючими психологами та психотерапевтами.

 psylab

Заплановані заходи

Заплановані заходи

20 грудня відбудеться відкрита лекція «Нео-Райхіанські Пульсації: метод тілесно-орієнтованої психотерапії»

 Цей метод був започаткований Вільгельмом Райхом близько 100 років тому. Він помітив, що саме придушення емоційності та сексуальності є безпосередньою причиною омертвіння, апатії та відсутності гнучкості, від яких страждають практично всі дорослі люди. Його роботу продовжили та розвинули подружжя Келлі на базі інституту Радікс в Каліфорнії, в яких, в свою чергу, навчалась Аніша Діллон, провідний спеціаліст Пульсацій на сьогоднішній день.

За останніх 40 років Пульсації виросли в один з найпотужніших методів тілесно-орієнтованої психотерапії. Техніки Пульсацій дозволяють людині увійти в більш глибокий контакт зі своїм тілом та допомагають усвідомити хронічну напругу, яка обмежує свободу руху та емоційного вираження. В. Райх назвав цю напругу «м’язевим панцирем». Пульсації пропонують багато різноманітних вправ та технік, які дозволяють послабити цей панцир і відновити життєву енергію та смак до життя. Райхіанське дихання та рухальні вправи створюють інтенсивний заряд енергії в тілі клієнта, що в свою чергу призводить до сильної розрядки почуттів та емоцій, тіло стає глибоко розслабленим і доступним до глибоких почуттів любові, радості, довіри та задоволення.

Під час цієї зустрічі ми поговоримо про техніку Пульсацій якою вона є сьогодні, про вклад Аніші Діллон в розробку цього метода, про основні джерела травм, дослідимо пульсацію дихання, дізнаємось про сегменти м’язевого панциря та про три типи пар почуттів.

Спікер заходу: Вікторія Прем Гіт Попова – учениця Аніші Діллон, пройшла повний тренінг Пульсацій, практик, проводить виїзні групи та класи вихідного дня, працює асистентом на групах в Італії, Литві, Росії, веде індивідуальну роботу. Проходить навчання Праймал терапії в Шакури.

Час: 20.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію:

20-12-2016-o-19-00-fb

13 грудня відбудеться майстер-клас «Арт–технології в роботі з дітьми»

Арт-терапія являє собою методику психотерапії за допомогою художньої творчості. Арт-терапія широко використовуються в роботі психологами і психотерапевтами,не вимагає наявності художніх здібностей і є одним з найефективніших методів у роботі з дітьми і підлітками.

Під час майстер-класу Ви зможете дізнатись:

 • Що таке арт- терапія?;
 • можливості арт-терапії;
 • показання для застосування арт-терапії;
 • особливості дитячої арт–терапії;
 • використання арт – технологій в роботі з дітьми.

Також у Вас буде можливість спробувати дію арт-технік на собі!

Учасників просимо взяти з собою олівці, фломастери, папір.

Спікер заходу: Анастасія Скаковська – практичний психолог західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, психотерапевт з напрямку дитячої та юнацької психотерапії, арт -терапевт, тренер навчально-освітніх тренінгів.

Час: 13.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/256406774776763/

fb1

 

9 грудня відбудеться майстер-клас «Соціодрама як метод оздоровлення суспільства»

Соціальна напруга у сучасному світі є надзвичайно високою. Швидкий темп життя, могутній інформаційний потік, висока конкуренція за ресурси вимагає від людей не тільки особистісних розвинутих навичок подолання стресу, а і додаткових інструментів соціотерапії, тобто інструментів оздоровлення суспільства. Необхідні інструменти виявлення і подолання соціальних конфліктів, що виникають між людьми на рівні між групових і міжкультурних відносин. Одним із таких інструментів є соціодрама.

Соціодрама (англ. sociodrama) — метод дії, що полягає у драматургічному моделюванні проблемних соціальних ситуацій з метою зниження соціальної напруженості та групового протистояння, розв’язання міжгрупових конфліктів, подолання наслідків колективних травм та вирішення інших соціальних завдань.

Соціодрама має прикладний характер, у фокусі завжди теми, які актуальні до конкретної спільноти, конкретної групи. Дія направлена не на особистість як таку, але залучає представників різних соціальних підгруп, стосунки між якими ускладнюються на межі розділу: батьки-діти, керівництво-підлегли, політики-електорат, жінки-чоловіки, містяни-туристи, католики-православні, центр-провінція, тощо. Опрацьовується тема, яка відповідає інтересам конкретних представників конкретних соціальних підгруп, які зібралися в одному залі, в одній аудиторії. Дія моделюється як рольова гра, тобто за рахунок спеціальних засобів стає керованою, на відміну від зіткнень, які мають місце у житті. У такому форматі люди мають можливість почути один одного, розділити свої почуття, дуже різні, і разом шукати адекватну відповідь викликам, що ставить нам сучасне життя.

Соціодрама має значний потенціал, тим більше, що застосовується в різних країнах з другої половини XX століття. В Україні соціодраматичні дослідження вже мають місце, але поки не набули широкого застосування. Запрошуємо до знайомства с соціодрамою тих, кого цікавить прогресивний інтерактивний метод, прикладний до соціальної тематики. Тему роботи запропонує аудиторія.

Спікер заходу: Ступак Олена – голова секції психодрами УСП, навчаючий тренер УСП за напрямком психодрама, реєстровий психотерапевт за стандартами підготовки ЄАП/УСП. Має значний досвід проведення малих і великих груп, активно використовує соціодраматичний підхід у роботі з громадськими організаціями, соціальними проектами та різними соціальними групами.

Час: 9.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1046218702167230/

09-12-16-o-18-30

6 грудня відбудеться майстер-клас «Позитивна психотерапія Н.Пезешкіана»

«До успіху та щастя не ходять ліфти, туди слід підійматись сходами» (Н.Пезешкіан)

Впродовж майстерні учасники дізнаються про:

 • – три принципи Позитивної психотерапії;
 • – крос-культурний підхід;
 • – «positum» як він є;
 • – два види надії;
 •  – базові здібності: знати та любити;
 •  – функції притч, історій, метафор;
 • – балансну модель.

Окрім теоретичних моделей учасники спробують на практиці відповідні техніки самодопомоги/консультування в методі Позитивної психотерапії.

Спікер заходу: Павло Бачинський – сертифікований тренер-консультант Українського інституту Позитивної психотерапії та менеджменту, співзасновник «Майстерні втілення змін «ЯБКО», член WAPP (Світової асоціації позитивної психотерапії).

Час: 6.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1833341766949974/

fb

29 листопада відбудеться майстер-клас «Робота з ресурсами за методом символдрами»

Достатньо часто люди відчувають стан втоми і виснаженості, нестачу сил, коли потрібно виконувати свої робочі чи побутові обов‘язки. Коли ми голодні, то знаємо, що потрібно поїсти, коли хочемо спати – поспати. А коли немає сил? Що робити в таких випадках? Тоді нам потрібні натхнення, врівноваженість, впевненість в собі, цілеспрямованість, тобто внутрішній ресурс.

Ресурс – це стан або можливість, яким можна скористатись в разі необхідності. Це джерело сил, енергії, любові. Ресурсний стан дозволяє відчути себе здоровим, щасливим, енергійним, активним і впевненим, що дозволяє досягати життєві цілі.

Як віднайти свій ресурс, активізувати його, налагодити з ним комунікацію? Це важливе питання, відповідь на яке дозволяє знайти самоаналіз і саморегуляція. Символдрама (кататимно-імагінативна психотерапія) допомагає швидко і ефективно зрозуміти власний ресурсний стан і апелювати до нього в складних ситуаціях.

Спікер заходу: Олена Сазонова –психолог, психотерапевт за методом символдрама, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЛНУ ім. І.Франка.

Час: 29.11.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Більш детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1428304547199481/

fb

Психологічний КіноКлуб. Фільм «Небезпечний метод / A Dangerous Method» (2011)

Психологічний КіноКлуб ЛНУ запрошує Вас на перегляд + обговорення фільму «Небезпечний метод / A Dangerous Method» (2011) та теорії психоаналізу. Сюжет закручений навколо персон засновників психоаналізу Карла Юнга та Зигмунда Фройда і їх складних взаємин з розумною і красивою пацієнткою Сабіною Шпільрейн.

15073424_560439524151506_2635243320994142057_n

Час: 25.11.2016, 18:30
Місце: гол. корпус ЛНУ ім. І. Франка, а. 220 (вул. Університетська, 1)
Вхід вільний (необхідна реєстрація)

Організатори:
Психологічний КіноКлуб ЛНУ
Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ

22 листопада відбудеться відкрита лекція на тему “Системно-сімейна психотерапія”

Запрошуємо на чергову відкриту лекцію в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» про системну-сімейну психотерапію. Системна сімейна психотерапія є одним з напрямків сімейної психотерапії, що базується теоретично на системному підході, основним постулатом якого є неможливість звести ціле до суми частин.

Іншими базисними ідеями є циркулярна взаємопричинність, залежність зміни цілої системи від зміни однієї з частин, намагання зберегти системний гомеостаз та одночасно прагнення до зміни.

Про основні ідеї, принципи роботи та особливості системної-сімейної психотерапії у Вас буде можливість дізнатися з перших уст, оскільки спікером заходу буде голова секції системно-сімейної психотерапії УСП. Не пропустіть можливість!

Спікер заходу: Добродняк Олена – тренер та супервізор, голова секції системно-сімейної психотерапії Української спілки психотерапевтів.

Час: 22.11.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Більш детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1851477751749550/

fb

 

15 листопада відбудеться відкрита лекція на тему “Клієнт-центрована психотерапія”

«Кожна людина — острів всередині себе, і вона може побудувати міст до іншої, якщо… їй дозволять бути самою собою» Р. Роджерс.

Запрошуємо Вас з нашим експертом, психотерапевтом, психологом, Марією Гоянюк, розглянути основи клієнт-центрованої терапії, її витоки та трансформації розвитку за останні десятиліття, поринути в атмосферу та цілющу дію стосунку, а також спробувати зрозуміти, чим такий стосунок може бути корисним та важливим для вас в щоденному житті та діяльності!

Ця лекція буде гармонійно поєднувати теорію та практику клієнт-центрованої психотерапії, зокрема про вміння встановлювати контакт з собою та іншими.

Чекаємо всіх зацікавлених осіб!

Спікер заходу: Марія Гоянюк – психолог, психотерапевт, навчальний терапевт і супервізор Української Спілки Психотерапевтів в напрямку клієнт-центрована терапія, сертифікований член Європейської асоціації психотерапії.

Час: 15.11.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім.І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Більш детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1851477751749550/

fb

 Психологічний КіноКлуб. Фільм «Траса 60».

В рамках проекту «Психологічний КіноКлуб» навчальна лабораторія при кафедрі психології філософського факультету пропонує до перегляду фільм «Траса 60 / Interstate 60» (2002).

 

14963243_554120868116705_7390280644285410543_n

Час і місце: 11 листопада о 19.00 у 220 ауд. гол. корпусу ЛНУ ім. І. Франка.

Детальніше про подію: https://www.facebook.com/events/166206070511228/

8 листопада відбудеться відкрита лекція на тему «Hypnobirthing, або гіпнопологи»

Материнство – один з найбажаніших та найбільш очікуваних періодів життя багатьох жінок. Народжувати дитину – це напевно найбільш дар, який отримала жінка. Оскільки, щасливе материнство починається з вдалих пологів, то пропонуємо до вашої уваги цікаву, і навіть досить незвичну тему для нашого формату зустрічей, відкриту лекцію на тему «Hypnobirthing, або гіпнопологи». Під час лекції сертифікований тренер торкнеться наступних питань:

 • історія пологів від вікторіанської доби до сьогодні;
 • формування міфів про пологи;
 • історія виникнення застосувань анестезії та Кесарського розтину;
 • вплив природніх пологів на психологічний стан матері, формування прив’язаності;
 • гіпнопологи та особливості цього методу;
 • післяпологова депресія та умови її уникнення.

Спікер заходу: Шапочка Євгенія – практикуючий психолог, сертифікований гіпнотерапевт, перший в Україні сертифікований інструктор з гіпнопологів. Співзасновниця Школи Спокійних Пологів.

Дата і місце: 8.11.16 о 19.00, 220 ауд. гол.корпус ім. І.Франка.

fb

Попередня реєстрація: www.psylab.franko.lviv.ua

Детальніше про захід: https://www.facebook.com/events/465969526906669/

 

1 листопада відбудеться майстер-клас на тему «Зустріч з психодрамою» 

Психодрама – метод психотерапії: ремесло, чи мистецтво, чи наука, чи спосіб життя…Скільки існує людство – стільки існує способів самовираження, передачі інформації, спілкування.

В психодрамі можливо все – подорож в таємниці власних переживань, способи зрозуміти іншого та бути зрозумілим для інших, побачити свої мрії, сподівання, подивитися зі сторони на своє минуле, теперішнє та майбутнє, а саме головне – це спільна творчість і радість від творіння.

Спікер заходу: Олена Попелюк – психолог, психотерапевт, супервізор за методом психодрама, член Української спілки психотерапевтів, секція психодрами.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Дата і місце: 1.11.16 о 19.00, 220 ауд. гол.корпус ім. І.Франка.

fb

Попередня реєстрація: www.psylab.franko.lviv.ua

Детальніше про захід: https://www.facebook.com/events/1432187123472949/

 

 

    11-12 листопада запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції на з нагоди 25-річчя кафедри психології «Психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства».

1-1

Напрями роботи конференції:

 1. Актуальні проблеми загальної психології та історії психології.
 2. Багатовимірність особистості: проблеми, методологія дослідження особи та соціуму.
 3. Актуальні проблеми психології управління та праці.
 4. Актуальні проблеми медичної та клінічної психології.
 5. Психологічні проблеми процесу неперервного розвитку та навчання особистості упродовж її життя.

Мета науково-практичної конференції: Залучення вчених, викладачів, аспірантів, здобувачів, студентів до наукової дискусії, стимулювання і підтримка наукової діяльності в Україні.

До участі у конференції запрошуються: науковці, докторанти, аспіранти та здобувачі, викладачі ВНЗ, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, студенти.

За матеріалами конференції планується видання наукового збірника та збірника тез конференції.

Робоча мова конференції – українська.

Реєстрація учасників конференції 11 листопада з 9 до 10 год.

E–mail: konferencia.lviv@ukr.net

Адреса оргкомітету:кафедра психології Львівський національний університет імені Івана Франка. м. Львів, вул. Дорошенка, 41

Контактні телефони: тел. (032) 239-47-85 – кафедра психології

098 9533059– Грабовська Софія Леонідівна(голова оргкомітету).

050 4300401– Квас Олена Валеріївна (співголова оргкомітету).

067 769 83 50 – Перун Марія Богданівна (відповідальний секретар).

 

Психологічний КіноКлуб. Фільм «Пробудження» (1990)

В рамках проекту «Психологічний КіноКлуб» навчальна лабораторія при кафедрі психології філософського факультету пропонує до перегляду фільм «Пробудження» (1900), який базується на реальних подіях 1968-1970 рр., з відомим невропатологом Олівером Саксом.

kinoklub

         

Час і місце: 21 жовтня о 19.00 у 220 ауд. гол. корпусу ЛНУ ім. І. Франка.

Детальніше про подію: https://www.facebook.com/events/117687665366927/.

7-13 жовтня відбудуться заходи до Всесвітнього Дня психічного здоров`я

Навчальна лабораторія при кафедрі психології філософського факультету та Психологічна служба університету та запрошують працівників та студентів університету взяти участь в заходах присвячених Всесвітньому дню психічного здоров, які відбуватимуться 07-13 жовтня 2016 року.

3

План заходів

 1. Кінопоказ тематичних стрічок, які стосуються проблематики та профілактики психічного здоров`я людини.

Дата: 07.10.2016 о 18.30 (попередня реєстрація обов`язкова).

Місце: 220 ауд., головний корпус.

 1. Інтерактивна студія створення образу «Здорової людини» у формі колажу.

Дата: 10.10.2016, з 10.00 до 15.00.

Місце проведення: дворик географічного факультету (вул.. Дорошенка, 41).

 1. Відкрита лекція на тему «Асертивність» від Лариси Дідковської.

Дата: 11.10.2016 о 19.00 (попередня реєстрація обов`язкова).

Місце: 311 ауд., головний корпус.

 1. Майстерня «Відчуй своє тіло».

Дата: 12.10.2016 (попередня реєстрація обов`язкова).

Місце: факультет культури і мистецтв (вул. Валова, 18), актовий зал.

Слідкуйте за новинами!

Всі новини та деталі проведення заходів будуть висвітлені на наших сторінках в facebook та vk:

https://www.facebook.com/psylab.lnu/

https://vk.com/psy_laboratory

 

 

Архів подій та заходів

Відкрита лекція «Нео-Райхіанські Пульсації: метод тілесно-орієнтованої терапії»

20.12.16

20 грудня в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» відбулася відкрита лекція «Нео-Райхіанські Пульсації: метод тілесно-орієнтованої терапії». Метод Пульсацій був започаткований близько 100 років тому Вільгельмом Райхом. Він був першим психоаналітиком, якийвключив розслаблення тіла і емоційне вивільнення в свою роботу з людьми.

Ми народжуємося вільнимиу вираженні своїх емоцій щодо різних життєвих ситуацій, але обмеження, які накладають на нас наші батьки, суспільство, пережиті травмуючі події, змушують нас придушувати цю природну жвавість. Це придушення відбувається в тілі шляхом створення напруги в м’язах, яке Вільгельм Райх назвав «м’язевим панциром». Здатність особистості виражати емоції, легко і природно спілкуватися з іншим, насолоджуватися приємними відчуттями, в тому числі і сексуальністю, стає значно зниженою.

Техніки Пульсацій дозволяють людині увійти в більш глибокий контакт зі своїм тілом та допомагають усвідомити хронічну напругу, яка обмежує свободу руху та емоційного вираження. Пульсації пропонують багато різноманітних вправ та технік, які дозволяють «пом’якшити» цей панцир і відновити життєву енергію та радість життя.

В основі технік, що використовуються в Пульсації, лежить глибоке дихання, робота терапевта руками безпосередньо з напруженими м’язами клієнта, а також використання самим клієнтом експресивних рухів тілом і звуків голосу, що дозволяє вивільнити хронічні м’язові напруги і старі пригнічені почуття та емоції, які живуть в підсвідомості. У міру того, як ця напруга послаблюється, глибоко пригнічені емоції можуть вивільнятися у формі хвиль гніву, страху або сліз з усіма супроводжуючими їх реакціями тіла. Часто давно забуті спогади виходять на поверхню і знову стають усвідомленими. Після таких сильних, неконтрольованих, емоційних разрядок тіло стає глибоко розслабленим і людина відновлює здатність проживати себе більш повно, вільно і радісно.

Учасники заходу мали можливість спробувати вправу: спостерігали за своїм диханням та пульсаціями у тілі, які, то з’являлись у центрі тіла, то виходили на перефирію (поза межі тіла). Опісля вправи ділились своїми враженнями та відчуттями.

Лекцію проводила Вікторія Прем Гіт Попова – учениця Аніші Діллон, пройшла повний тренінг Пульсацій, практик, проводить виїзні групи та класи вихідного дня, працює асистентом на групах в Італії, Литві, Росії, веде індивідуальну роботу. Проходить навчання Праймал терапії в Шакури.

Захід відвідало 39 осіб.

Майстерня «Арт-технології в роботі з дітьми»
13.12.2016
13 грудня в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» відбулася майстерня «Арт-технології в роботі з дітьми». Спікером заходу була Анастасія Скаковська – практичний психолог західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, психотерапевт з напрямку дитячої та юнацької психотерапії, арт-терапевт, тренер навчально-освітніх тренінгів.
Арт-терапія – це особлива форма психотерапії, психокорекції та розвитку особистості, заснована на творчому самовираженні, яка використовує такі методи: ізотерапія, казкотерапія, піскова терапія, лялькотерапія, глинотерапія, бібліотерапія, музикотерапія, танцювальня терапія, фототерапія. Атр-терапія ефективно застосовується у груповій, індивідуальній формі, а також у роботі з сім’ями, що переживають певні проблеми. Вправи арт-терапії допомагають дітям та дорослим побороти агресію і негатив, навчитися виражати свої погляди і почуття, підняти самооцінку, вирішити наявні конфлікти і проблеми, а також привести свої думки і почуття до гармонії.
Арт-терапія дозволяє пізнавати себе і навколишній світ. У художній творчості людина втілює свої емоції, почуття, надії, страхи, сумніви і конфлікти. Відбувається це на несвідомому рівні, і людина дізнається про себе багато нового.
Учасники заходу мали можливість спробувати дію арт-технік на собі: вправа «Каракулі» (спонукає до дослідження власного емоційного стану, дає можливість побачити який-небудь образ і розвинути його); вправа «Парасолька» до якої створювали власну казку (символ парасольки додає дитині захисту, формує відчуття психологічної безпеки); створювали малюнок в парах на невербальному рівні, що дало можливість побачити, наскільки можна відчувати один одного.
 15491852_1062381323888721_1023337962_o 15502687_1062381390555381_2022738311_o 111915361

Майстер-клас «Соціодрама як метод оздоровлення суспільства»

9.12.2016

9 грудня в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» відбувся майстер-клас «Соціодрама як метод оздоровлення суспільства». Соціодрама поєднує в собі події і виражає відносини між людьми на рівні міжгрупових і міжкультурних відносин, допомагаючи знайти способи взаємодії. В кінцевому результаті досягається компроміс, сторони приходять до згоди чи, навіть, примирення.

Автор методу Якоб Морено наголошував: «соціодрама відкриває двері до нових когнітивних і експериментальних можливостей перетворення, до соціодраматичного тренінгу спонтанності та креативності і прокладає шлях до перебудови суспільства».

 Студенти мали нагоду провести суспільно-політичну гру, яка полягала у драматургічному моделюванні проблемних соціальних ситуацій з метою зниження соціальної напруженості та групового протистояння, розв’язання міжгрупових конфліктів, подолання наслідків колективних травм та вирішення інших соціальних завдань. Сценарій гри імпровізовано писався самими учасниками-акторами, які самостійно обрали собі певні ролі.

На завершення (у соціодрамі це фаза «консервація») аудиторія ділилася своїми враженнями і почуттями, які вони прожили під час гри і, що відчували, знімаючи з себе ці ролі. У ході цих обговорень відкривалися  нові бачення ситуації та перспективи вирішення проблем.

Майстер-клас проводила Олена Ступак – голова секції психодрами УСП, навчаючий тренер УСП за напрямком психодрама, реєстровий психотерапевт за стандартами підготовки ЄАП/УСП. Має значний досвід проведення малих і великих груп, активно використовує соціодраматичний підхід у роботі з громадськими організаціями, соціальними проектами та різними соціальними групами. Захід відвідало 32 особи.

15423681_1058616797598507_2105686609_n 11 12 13ц

Семінар «Позитивна психотерапія Н. Пезешкіана»

6.12.2016

6 грудня в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» відбувся захід «Позитивна психотерапія Н. Пезешкіана». Метод позитивної психотерапії був заснований в 1968 році німцем іранського походження, професором Носсратом Пезешкіаном. Позитивна психотерапія є крос-культурним методом, який інтегрує у собі, з одного боку, філософську мудрість Сходу, а з іншого – раціональну системність та науковість Заходу.

Метод базується на уявленні про людину та її природу, згідно з яким кожна людина є не лише носієм та автором проблем і конфліктів, але й носієм здібностей та автором можливостей зміни життя на краще. Людина має у своєму арсеналі вроджені («базові здібності») та сформовані в процесі розвитку «актуальні здабності». Основною ідеєю позитивної психотерапії є робота з актуальними здібностями людини, а не хворобою, симптомом або проблемою. Актуальні здібності – це ті сторони особистості, які постійно фігурують у повсякденному житті у різних ситуаціях.

Н. Пезешкіан створив балансну модель 4-х сфер життя (Кристал Пезешкіана): тіло (здоров’я), діяльність (досягнення), контакти (стосунки), внутрішній світ (сенси, фантазії, творчість). Для гармонійного, ефективного і щасливого життя необхідно рівномірно розподіляти свою життєву активність (енергію) між цими сферами.

Студенти мали нагоду спробувати на практиці відповідні техніки самодопомоги/консультування в методі позитивної психотерапії. У роботі використовували метафори, притчі та історії для розширення чи зміни кута зору щодо погляду на актуальну ситуацію (проблему), а також  працювали з Кристалом Пезешкіана.

Майстер клас проводив Павло Бачинський – сертифікований тренер-консультант Українського інституту Позитивної психотерапії та менеджменту, співзасновник «Майстерні втілення змін «ЯБКО», член WAPP (Світової асоціації позитивної психотерапії). Захід відвідало 65 осіб.

15354304_1055720757888111_1690119557_o 15387547_1055720741221446_1358731297_o 15397729_1055720404554813_734902262_o

 

 

Майстер-клас «Робота з ресурсами за методом символдрами»

29.11.2016

29 листопада в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» відбувся майстер-клас «Робота з ресурсами за методом символдрами». Спікером заходу була Олена Сазонова – психолог, психотерапевт за методом символдрама, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка, яка розповідала про важливість відновлення своїх внутрішніх ресурсів.

Людина – це цілісна система, яка складається з тіла і психіки. Як і тіло, психіка також часто виснажується, втрачає ресурс здорово функціонувати. Як віднайти свій ресурс, активізувати його, налагодити з ним комунікацію? Це важливе питання, відповідь на яке дозволяє знайти самоаналіз і саморегуляція.

Символдрама – один із напрямів сучасної психоаналітичної орієнтованої психотерапії, який працює з глибинними, прихованими від свідомості переживаннями. Основна техніка символдрами – уявлення клієнтом образу на задану тему в стані розслаблення. Завдання психотерапевта з’ясувати, який образ ближче клієнту для опрацювання його проблем. Цю техніку можна застосовувати у повсякденному житті.

Висока клінічна ефективність символдрами при лікуванні неврозів, депресій, страхів і психосоматичних захворювань. Її можна використовувати в психотерапії пар, в налагодженні дитячо-батьківських відносин.

Олена Сазонова запропонувала студентам тест на вільні асоціації Карла Юнга, який допомагає розібратись у власних відчуттях і зрозуміти, що для зараз є насправді важливим. На завершення заходу студенти мали можливість розслабитись і спробувати техніки символдрами в роботі з ресурсами, зокрема вправу «безпечне місце». Після чого було представлення та обговорення образів. Захід відвідало 59 осіб.

 

Відгук учасника заходу:

Марунька Татарчинська

«Було чудове заняття! Не забагато теорії – лише основне і цікаве. І практична вправа дуже хороша і вдало підібрана. Буває після однієї (і єдиної на занятті) вправі йдеш додому з «відкритим гештальтом», а сьогодні поверталася додому з відчуттям внутрішньої гармонії.

Також у лектора добре поставлена мова. Дуже дякую за це заняття!!!»

Відкрита лекція про «Системно-сімейну психотерапію»

22.11.16

22 листопада студенти Львівського національного університету ім. І. Франка на відкритій лекції мали нагоду познайомитись зі ще одним напрямком психотерапії – системно-сімейна психотерапія. Про основні ідеї, принципи роботи та особливості системно-сімейної психотерапії розповіла Олена Добродняк – тренер та супервізор, голова секції системно-сімейної психотерапії Української спілки психотерапевтів.

В основі системно-сімейної терапії сім’я сприймається як цілісна система, яка прагне до збереження і еволюції сформованих зв’язків. Протягом свого існування кожна родина проходить закономірні кризи розвитку (сепарація від батьків, вибір свого життєвого шляху, професійна самореалізація, шлюб, народження дитини, і т.д.) У кожній такій кризовій ситуації людина стикається з новими проблемами і не завжди вміє впоратись із цим.

Проблеми завжди лежать у стосунках між людьми, то ж ефективним рішенням є залучення у терапію родину. Складена терапевтом генограма (структурна система зв’язків між членами родини) дає можливість зрозуміти і оцінити поведінку окремих елементів системи (подружжя, діти, родичі, батьки) в контексті проблем конкретного випадку і в контексті всієї системи родинних зв’язків. Роль терапевта полягає в тому, щоб допомогти кожному розібратися, які функції він виконує в системі сімейних відносин.

Системно-сімейні терапевти у психотерапевтичній роботі пропонують ідею –«проблема не тому що, а для того щоб». Не має однієї істини, картина світу завжди суб’єктивна. У конфліктах люди виступаютьзі своєю правдою. Важливим у терапії є переосмислення клієнтом своїх суджень – замість «правильно-не правильно» на «корисно-не корисно».

Системно-сімейний підхід у терапії науково визнаний в США, Фінляндії, Італії, Польщі, Великобританії, Німеччини, Швейцарії та Австрії. Найвідоміші представники цього напрямку – Мара Сельвіні-Палаццолі, Клу Маданес, Сальвадор Мінухин та ін. У даний час системний напрямок вважається одним з найбільш широко представлених, перспективних, економічно доцільних і терапевтично ефективних напрямків сімейної терапії.

Студенти мали змогу повправлятися створювати  генограму за допомогою фігурок людей із запропонованих ними конкретних випадків. Захід відвідало 57 осіб.

15192770_1158608390853138_3266750594777994084_n15095046_1158608384186472_8508857171031455393_n15085506_1158608394186471_904795220333623215_n 15192574_1158608397519804_4749794923006404069_n

Відкрита лекція про «Клієнт-центровану психотерапію»

15.11.16

15 листопада в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» відбулася відкрита лекція про «Клієнт-центровану психотерапію». Лекцію прочитала Марія Гоянюк – психолог, психотерапевт, навчальний терапевт і супервізор Української Спілки Психотерапевтів в напрямку клієнт-центрована терапія, сертифікований член Європейської асоціації психотерапії. Також учасники лекція мали можливість на собі випробувати дієвість цього напрямку психотерапії, прислухатись до себе і своїх почуттів, на що завжди бракує часу в реальному житті.

Психотерапія К. Роджерса говорить про те, що ми маємо прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів. Якщо ти довіряєш своїм відчуттям, то тоді простіше усвідомити, чи у правильному напрямку рухаєшся.

Клієнт-центрована терапія ставить своєю метою допомогу людині у приведенні її Я-концепції у відповідність з досвідом та досягнення самоприйняття. Прийнявши себе, людина зможе реалізувати свій природний потенціал.

Основна гіпотеза успішної терапії за Роджерсом звучить так: «Якщо я зможу створити певний тип стосунки з іншою людиною, вона знайде в собі здатність використати ці стосунки для свого розвитку, що викличе зміни і розвиток її особистості».

Найважливіше – це атмосфера поваги, довіри і безумовного прийняття терапевтом особистості клієнта. У ході терапії на людину не навішують ярлики, їй не дають порад або не показують шляхів вирішення проблеми. Вона сама приходить до бачення ситуації і усвідомлює свою поведінку.

Уявлення, що мають переважно когнітивний, інтелектуальний характер, можуть не відповідати власним переживанням, досвіду і відчуттю свого Я. Тому важливою метою психотерапії є допомога клієнтові у досягненні стану конгруентності між внутрішніми аспектами Я-концепції і за необхідності – її реорганізація.

Спікер розповіла, з якими проблемами може працювати клієнт-центрована терапія (депресія, фобічні тривожні розлади, а також так звані ранні порушення (патологія Self). КЦТ застосовується у індивідуальній та груповій терапії, дитячій терапії, сімейній терапії, у групах особистісного зростання. Захід відвідало 52 особи.

15107472_1152544354792875_7456205949724917221_n15027847_1152544481459529_8152363047452589164_n

 

Зустріч випускників кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка

12.11.16

12 листопада в рамках святкування 25-річчя кафедри психології Львівського національного університету ім. І. Франка відбулася зустріч випускників кафедри всіх років випусків (перший випуск 1997). В неформальній обстановці, затишній атмосфері викладачі, випускники та студенти ділились спогадами під супровід львівського театру “Всі свої”, переглядали старі фотографії студентських років та обмінювались власними досягненнями. Дякуємо всім, хто прийшов і розділив з нами, кафедрою психології, цю радістю. Надіємось, до швидких нових зустрічей!!!

Світлина від Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Психологічний КіноКлуб. Фільм «Траса 60»

11.11.16

«Траса 60» (англ. Interstate 60) — голлівудський художній фільм 2002 року, виконаний в стилі метафізичної притчі, драми з елементами комедії. У жанрі дорожнього фільму, впродовж якого герой мандрує трасою 60, що не позначена на мапах, та уникаючи спокус реалізовує свій потенціал.У легендах і міфах всіх культур є персонажі, головне завдання яких — виконувати бажання. У арабів — це джини, у ірландців — лепрекони, у китайців — дракони, у європейців — феї та лісові духи. А в Америці є такий собі О. Б. Ґрант — досить дивний і кумедний чоловік, який теж може виконати будь-яке Ваше бажання. Але будьте обережні — він бешкетник! Саме його і зустрічає одного разу Ніл Олівер. Дивакуватий Ґрант запрошує Ніла зробити поїздку по таємничій автостраді 60, якої немає на жодній карті США. І Ніл кидає все і пускається в найнеймовірнішу і ризиковану подорож в своєму житті, вирішивши, будь-що розшукати незнайомку зі своїх снів.

«На всі ваші відповіді будуть поставлені питання»

14963243_554120868116705_7390280644285410543_n

 

 

Відкрита лекція «Hypnobirthihg або гіпнопологи»

8.11.16

8 листопада студенти Львівського національного університету імені Івана Франка мали нагоду відвідати відкриту лекцію на тему: «Hypnobirthihg або гіпнопологи». На відкритій лекції побувало 36 учасників, серед яких навіть були молоді пари.

Євгенія Шапочка, сертифікований гіпнотерапевт, перший в Україні сертифікований інструктор з гіпнопологів, практикуючий психолог розповіла про особливості цього методу, про його популярність у Європі та Америці, провела невеликий екскурс в історію пологів від часів вікторіанської доби до сучасності. Метод гіпнопологів починає набирати популярності і в Україні.

В основі цього методу – техніки дихання, релаксації і самонавіювання для легких, безпечних та комфортних пологів. Замість сильної втоми під час і після пологів, жінка з більшою ймовірністю відчуватиме щастя та полегшення. Акторка Джессіка Альба, яка під час своїх пологів використовувала техніки гіпнопологів описала свої почуття як «відчуття, наче ти літаєш у хмарах!».

Атмосфера зустрічі була теплою, а сама лекція – інформативною, студенти мали змогу поставити питання та отримати кваліфіковані відповіді.

fb

Майстер-клас «Зустріч з психодрамою»

1.11.16

Психодрама – метод психотерапії: ремесло, чи мистецтво, чи наука, чи спосіб життя…
Скільки існує людство – стільки існує способів самовираження, передачі інформації, спілкування.
В психодрамі можливо все – подорож в таємниці власних переживань, способи зрозуміти іншого та бути зрозумілим для інших, побачити свої мрії, сподівання, подивитися зі сторони на своє минуле, теперішнє та майбутнє, а саме головне – це спільна творчість і радість від творіння.
Захід відвідало 56 осіб.

Спікер заходу: Олена Попелюк – психолог, психотерапевт, супервізор за методом психодрама, член Української спілки психотерапевтів, секція психодрами.

14601078_1138560259524618_2102601380288114792_n 14915722_1138559662858011_1209246490268780352_n 14938362_1138560179524626_2205377454454128818_n

Майстерня «Картографія тіла»

12.10.16

Під час щоденних справ ми часто забуваємо, що наше тіло прагне уваги та турботи. Під час майстерні 12 жовтня ведучий Ігор Колесник, канд. філос. н., доцент кафедри теорії та історії культури, провів вправу, яка базується на техніці медитації і спрямована на «сканування» власного тіла, розслаблення та виділення проблемних ділянок, що є першим кроком до здорового сприйняття власної тілесності. Учасники також дізнались про важливість розслаблення та спокою для збереження свого психологічного здоров’я.

4 5

 

Відкрита лекція на тему «Асертивність» від психолога, психотерапевта Дідковської Лариси Іванівни.

11.10.16

6

Захід відбувся 11 жовтня та здійснювався за ініціативи Навчальної лабораторії при кафедрі психології філософського факультету та Психологічної служби університету. Відкрита лекція була проведена в рамках тижня, присвяченому святкуванню Всесвітнього дня психічного здоров`я. Більше 280 осіб стали слухачами лекції, серед них студенти різних спеціальностей, практикуючі психологи, викладачі та зацікавлені особи.

Під час лекції спікер підняла важливі питання, зокрема розказала чому важливо бути асертивним в сучасному світі, як оберегти себе від емоційного та фізичного перенавантаження, пояснила різницю між агресією та насиллям, а також окреслила ознаки асертивної людини та як їх в собі виховувати. Асертивність – це як ознака кожної окремої людини, так і нації зокрема. Кожен з нас має стати відповідальним за свої дії, рішення, не порушувати чужі межі та використовувати адекватні способи охорони своїх меж. Сьогодні ці знання як ніколи є актуальними та потрібними.

Спікер заходу: Лариса Дідковська – психотерапевт, голова секції Гештальт-психотерапії УСП, кандидат психологічних наук, сертифікований тренер ЕAP, доцент кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

 

7 8 9  

 

 

Вітаємо з Всесвітнім днем психічного здоров`я!

10.10.16

Ось так студенти-психологоли Львівського національного університету ім. І.Франка вітають усіх з Всесвітнім днем психічного здоров’я! Нехай ніякі стреси не перешкоджають рухатись вперед та підкорювати нові вершини! Будьте щасливими та задоволеними собою та своїм життям!

 

1211

 

Кінопоказ тематичних стрічок «Стань ближчим..», які стосуються проблематики та профілактики психічного здоров`я людини.

07.10.16

Незважаючи на п’ятницю та досить пізній час, сьогодні в рамках тижня присвяченого Всесвітньому дню психічного здоров’я, організованого Навчальною лабораторією кафедри психології та Психологічною службою, разом з нашим модератором психологом Ольгою Конюх ми підняли та обговорили важливі питання, які стосують розуміння, профілактики різних психічних розладів та психологічних проблем людини. Зокрема торкнулись питань депресії, обсесивно-компульсивного розладу, суїцидальної поведінки. Також, в рамках кінопоказу, учасники мали змогу ознайомитися з корисними та практичними порадами, які сприяють збереженню психічного здоров’я та благополуччю особистості в щоденному житті.

Вдячні всім, хто прийшов, взяв участь в обговореннях та поділився своїм досвідом!

13 12

 

 

Відкрита лекція «Лінгвістичний компонент в НЛП. Метамодель мови»

04.10.16

Під час відкритої лекції про нейро-лінгвістичне програмування, Наталія Лещенко, сертифікований психолог та НЛП-практик представила учасникам напрямок НЛП в психології, розказала популярні міфи про НЛП та що таке базові пресуппозиції. Торкнулась питання про стратегії мислення (узагальнення, конкретизація, аналогія), процеси мета моделювання, метамодельні запитання. Більше того, тренер надала цінні поради щодо використання цієї техніки в житті. Лекцію відвідало 67 осіб.

Спікер заходу: Наталія Лещенко – практикуючий психолог, сертифікований арттерапевт, сертифікований НЛП практик/майстер, сертифікований тренер розвиваючих програм. Напрямку НЛП навчалась у Анни Принц, приймала участь в якості саппорта в інтенсивах Анни Принц «Постановка і досягнення цілей», сертифікувалась як інструктор по запобіганню та лікуванню ПТСР на семінарі у Френка П’юселіка.

meta-model

 

 

«IELTS: секрети тесту»

27.09.16ielts

Сертифікований іспит з англійської мови – це один з обов’язкових кроків на шляху до мрії. Під час майстер-класу учасники мали змогу ближче ознайомитися з особливостями складання та підготовки до відомого іспиту IELTS. Вікторія Попова, експерт, викладач з 10-літнім досвідом підготовки до складання IELTS (General & Academic), а також до складання TOEFL, GMAT, GRE, ILEC, поділилася досвідом розкрила наступні питання: що таке іспит IELTS; чим IELTS відрізняється від TOEFL та інших іспитів; як швидко і якісно підготуватись до IELTS; що складати: Academic чи General IELTS; які вимоги висувають ВУЗи та роботодавці; секретні технології для успішного складання іспиту. Майстер-клас відвідало 52 особи.

Спікер заходу: Вікторія Попова – викладач англійської мови, IELTS-експерт

 

14359206_1798675783680890_3505469289848355627_n14441053_1798675760347559_8344782590643554493_n14463226_1798675777014224_2341588104943513771_n14484903_1798675690347566_4028064073269801184_n

 

 

«Секрети рекрутера»

20.09.16

recruting

До Дня рекрутера відбувся тематичний захід «Секрети рекрутера». Питання, які були розкриті під час заходу: хто і чому йде працювати рекрутером; які основні завдання стоять перед рекрутером; рекомендації досвідченого рекрутера; кар’єрні перспективи професії рекрутера; ринок праці для рекрутера, а також мали можливість спробувати себе практичному завданні «Спробуй себе у ролі рекрутера». Захід відвідало 64 особи.

Спікер заходу: Ольга Скотар – Територіальний директор, Західна Україна DOPOMOGA GROUP, в рекрутингу з 2008 року.

 

 

«Кримінальна психологія»

15.09.16

15 вересня відбулася психологічна зустріч-розмова з американським дослідником, професором психології та права Jimmy Hill. Під час зустрічі говорили про роботу психолога в судах. Робоча мова – англійська (за потреби зможемо здійснити переклад). Хороша можливість дізнатись більше про специфіку роботи психолога в юридичній сфері та вдосконалити англійську.

Спікер заходу: Jimmy Hill – professor of psychology and law.

Модератор: Сеник Оксана – канд.психол. наук, асистент кафедри психології.

 

crime

 

 

Відкрита лекція «Застосування короткотермінової терапії, сконцентрованої на розвязку (BSFT) у психотерапії розладів психічного здоров’я»

09.09.16

Кожна людина має можливість досягти того, що є найбільш важливим для неї. У всіх нас є достатні ресурси для цього, хоча ми не завжди знаємо про це. Наші клієнти приходять до нас, щоб повернути радість і задоволеність життям. Ми хочемо допомогти їм, що це сталося якомога швидше. Терапія не повинна тривати роками, і не бути пов’язана з болем і горем. Короткотермінова терапія заснована на принципах і практиці методів психотерапії, орієнтованих на рішення. Відкриту лекцію відвідало 157 осіб.

Спікер заходу: Яцек Лелонкевич – клінічний психолог, психотерапевт, супервізор, керівник Польської федерації психотерапії, сертифікований психотерапевт Європейської асоціації психотерапії (4-річне стажування в лабораторії психологічної освіти в Варшаві, стажування в Американському Центрі Короткотермінової сімейної терапії).

korotkoterminova

 

 

«Стрес. Пошук внутрішнього ресурсу»

12.04.16

В рамках зустрічі лікар-психіатр, психотерапевт з багаторічним досвідом, Микола Винницький, не тільки розкаже про явище стресу та його наслідки для організму людини, але й поділиться інформацією та досвідом, щодо того, як долати наслідки стресу, відновлювати відчуття самоконтролю та продовжувати ефективно функціонувати в стресових умовах.

Більше того, поговоримо про психологічні ресурси особистості:

 • яким чином ефективно зв’язати та використовувати наявні ресурси?
 • як проводити пошук нових ресурсів?
 • як відновлюватись після стресу?

Спікер заходу: Микола Винницький – психіатр, психотерапевт, голова правління ГО «Простір РаДіти», член Асоціації EMDR-Україна, учасник  програми обміну «Відкритий світ» (“Ореn world”) в Єльському університеті (США) у 2014 р.

стрес 1 стрес 3стрес 4 стрес

 

 

 

«Аутизм: міфи і реальність»

31.03.16

В рамках зустрічі спробуємо відкрити ширму та заглянути в сутність цього діагнозу,  розглянемо ознаки, які  допомагають запідозрити аутизм та дізнаємось куди можемо звернутись за допомогою.

Також, поговоримо про 10 речей, які б нам хотіла сказати дитина з аутизмом, а за допомогою психологічної вправи спробуємо краще зрозуміти аутистів та їхні потреби.

Спікер заходу: Лілія Дробіт – лікар, психотерапевт Центру денного перебування “Справи Кольпінга в Україні” для осіб з РСА.

fb_autism

«Співзалежність: причини та наслідки»

15.03.16

 • що це таке “співзалежність”?
 • чи можна її позбутись?
 • що я можу зробити для себе?
 • що я можу зробити для залежного?
 • а також… чим загрожує мені та залежному моя бездіяльність?

Спікер заходу: Євгенія Шапочка – психолог львівського наркологічного диспансеру, гiпнотерапевт.

Alcohol: від норми до залежності

17.12.15

 • Алкоголь і алкогольна залежність;
 • Які норми вживання встановила ВООЗ;
 • Як визначити залежність, симптоматика психологічної та фізичної складової залежності від алкоголю;
 • Як мотивувати на лікування того, хто лікуватися не хоче?

Спікер  заходу: Євгенія Шапочка – практикуючий психолог, гiпнотерапевт.

 

 

«НЛП (нейро-лінгвістичне програмування) – міфи та реальність»

10.12.15

 • Декілька слів про історію цього напрямку в психології;
 • Міфи про НЛП;
 • Базові пресупозиції (фундаментальні положення НЛП);
 • Репрезентативні системи та сигнали доступу по очах;
 • Раппорт і калібрування;
 • Стан асоціації та дисоціації;
 • Стратегії мислення : узагальнення, конкретизація, аналогія;
 • Якоріння.

Спікер заходу: Наталія Лещенко – практикуючий психолог, сертифікований арттерапевт, сертифікований НЛП-практик, НЛП-майстер, НЛП-тренер. Напрямку НЛП навчалась у Анни Принц, приймала участь в якості сапорта в інтенсиві Анни Принц «Постановка та досягнення цілей», сертифікувалась як інструктор по запобіганню та лікуванню ПТСР на семінарі у Френка П’юселіка.

 

 

«Символдрама в роботі з сексуальністю»

26.11.15

Символдрама (Кататимно-імагінативна психотерапія) – це один з напрямків психотерапії, що базується на принципах глибинної психології, в якому використовується особливий метод роботи з уявою.

Символдрама дозволяє напряму звернутись до власного несвідомого, що в свою чергу дає можливість в метафоричній формі унаочнити несвідомі бажання людини, опори, механізми захисту, а також конфлікти і комплекси, які виникають в інтимних стосунках. В якості прямих «питань до нашого несвідомого» виступають спеціально розроблені мотиви для представлення образів.

Спікер заходу: Олена Сазонова – к.п.н, доцент каф. психології ЛНУ ім. І. Франка, психотерапевт за методом символдрами.

«Subutex heroin etc.»

24.11.15

Цього разу ми будемо говорити про групу опіоїдів природного та синтетичного походження. Зокрема мова йтиме про subutex, heroin та ін.

На зустрічі буде подана теоретична інформація, супроводжувана відеосюжетами, про історію винайдення/розробки наркотичних речовин, початковою метою їх застосування, а також неочікуваними побічними ефектами, що спостерігалися при їх вживанні.

Окремим пунктом доповіді буде вплив цих речовин на організм людини, а також наслідки тривалого їх вживання, особливості реабілітації узалежнених та інформація про те, де знайти допомогу при потребі.

Спікери заходу: Тетяна Павлусів – лікар-психіатр-нарколог ЛОДКНД, психотерапевт та Андрій Нікітін – наркозалежний з 3-ох річним досвідом тверезості.

«Еріксоніанський гіпноз»

28.10.15

 • історія гіпнозу. (ритуали «примітивних» народів, шамани, чаклуни, цілителі, маги; тотемізм; релігійні обряди);
 • найрозповсюдженіші міфи про гіпноз. (“залізуть в голову і понароблять там…”, “змусять щось робити смішне”, “вбивства у загіпнотизованому стані…”, “надвлада гіпнотизера”);
 • феномен трансу. Природній і терапевтичний транс (опис природного трансу, його функції та ознаки);
 • Мілтон Еріксон. Еріксоніанський недирективний гіпноз;
 • доказова база гіпнотерапії;
 • сфери використання еріксоніанського гіпнозу;
 • корисні джерела по темі.

Спікер заходу: Євгенія Шапочка – практикуючий психолог, гiпнотерапевт.

 

 

«Lsd. Amphetamine. Extasy»

27.10.15

На зустрічі буде подана теоретична інформація, супроводжувана відеосюжетами, про історію винайдення/розробки наркотичних речовин, першопочатковою метою їх застосування, а також неочікуваними побічними ефектами, що спостерігалися при їх вживанні.

Окремим пунктом доповіді буде вплив цих речовин на організм людини, а також наслідки тривалого їх вживання, особливості реабілітації узалежнених та інформація про те, де знайти допомогу при потребі.

Спікери заходу: Тетяна Павлусів – лікар-психіатр-нарколог ЛОДКНД, психотерапевт та Андрій Нікітін – наркозалежний з 3-ох річним досвідом тверезості.

ISD amphetamine

 

 

«Життєва правда про відносини батьків і дітей»

16.04.15

 • особливості динаміки стосунків між батьками та дітьми;
 • способи полегшення перебігу конфліктів;
 • дитячість і дорослість у батьків і дітей;
 • … (у вас буде можливість поставити також своє запитання).

Іншими словами, будемо говорити про різні аспекти одних із найважливіших стосунків нашого життя, зможемо почути про досвід інших людей, а також про можливі варіанти вирішень складних ситуацій.

Спікер заходу: Лариса Дідковська – практикуючий психотерапевт, голова Гештальт-спілки УСП, доцент кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Стосунки очима чоловіків та жінок 2 Стосунки очима чоловіків та жінок Стосунки очима чоловіків та жінок1

Методики

Співробітники

Мандзик Тетяна Михайлівна

Посада: завідувач навчальної лабораторії кафедри психології

 

Контакти

Адреса: вул. Дорошенка, 41, географічний факультет, 3 поверх, ауд. 103.

Телефони:

(032) 239-41-70 (з 9.00 до 18.00 з понеділка по п’ятницю)

Електронна пошта:

psylab.lnu@gmail.com

Соціальні мережі – про розвиток та діяльність навчальної лабораторії, а також бути в курсі найактуальніших подій, ви можете дізнатися за наступними посиланнями:

http://www.psylab.franko.lviv.ua/

https://www.facebook.com/psylab.lnu/

https://vk.com/psy_laboratory

https://filos.lnu.edu.ua/about/departments/navchalna-laboratoriya-kafedry-psyholohiji