Естетика

Тип: На вибір ВУЗу

Кафедра: теорії та історії культури

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
52Немає
63Іспит

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
516Пасічник І. Я.ФФК-31
616Пасічник І. Я.ФФК-31

Лабораторні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
1

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
516ФФК-31Пасічник І. Я.
632ФФК-31Пасічник І. Я.

Опис курсу

Естетику звично розуміють як щось, що стосується проблем краси та мистецтва. Й вираз “естетично” часто використовується як синонім до “красиво” або “мистецьки” (хоча – а точніше, саме через це – в більшості випадків взагалі викликає трудність свого окреслення). Естетика ж – і як поняття, і як дисципліна – постала лише в середині 18 ст. у Александера Ґотліба Баумґартена як наука про чуттєве пізнання. З одного боку, проєкт естетики був своєрідною реформою теорії пізнання Крістіана Вольфа, з іншого: поняття естетики відразу ж після свого виникнення потрапило в актуальні у 18 ст. дебати про красиві мистецтва та науки, через що надалі його тематизували в основному в контексті краси та мистецтва.

Курс «Естетика» розглядає основні моменти становлення поняття та науки естетики, від її виникнення у 18 ст. в межах теорії пізнання німецького Просвітництва та до розуміння естетики у 20-21 ст. Метою є аналіз трьох основних тлумачень естетики, а саме, як (a) теорії пізнання, (b) вчення про красу та (c) вчення про мистецтво. Тож курс передбачає здобуття знання історії виникнення і розвитку естетики, її основних проблем і понять, а також здобуття вміння аналізувати історичні концепції естетики та орієнтуватися в основних підходах до її розуміння. 

Курс ділиться на дві частини: у першій розглядається історія поняття та науки естетики, а також підстави виникнення трьох основних її тлумачень; друга концентрується на понятті мистецтва, як самому по собі, так і у стосунку до поняття естетики.

Навчальна програма

Завантажити навчальну програму

Силабус:

Завантажити силабус

Силабус:

Завантажити силабус