Звітна конференція. Секція Філософії.

09.02.2022 | 22:09

7, 8 лютого 2022 р. на платформі Teams відбулися засідання секції філософії в межах звітної конференції філософського факультету. Дякуємо доповідачам за актуальні виступи та цікаві дискусії.

Керівник підсекції – проф. Карась А.Ф.

Секретар підсекції – доц. Сарабун О. Б.

П е р ш е  з а с і д а н н я – 7 лютого, 14 год. 00 хв.

1. Про підсумки наукової роботи кафедри філософії у 2021 р. та завдання на 2022 р. – Проф. Карась А.Ф.
  2. Між насильством і емпатією: цивілізаційний процес як феноменологія семіозу. – Проф. Карась А.Ф.
  3. Діджиталізація освітніх практик: технологічність vs креативність. – Доц. Рижак Л.В.
  4. Суб’єктивність як форма розвитку дійсності. – Проф. Лисий В.П.
  5. Філософське переосмислення сучасності в творчості А.Бадью. – Проф. Братасюк М.Г.
  6. «Історія ідей» в світлі досліджень філософських напрямів ХІХ століття. – Доц. Лосик О.М.
  7. Національна ідеологія як умова виформування української ідентичності. – Доц. Джунь В.В.
  8. Справедлива нерівність чи несправедлива рівність? – Доц. Сарабун О.Б.
  9. Евдемоністична етика Аласдера Макінтайра. – Доц. Лущ-Пурій У.І.
  10. Музичний дискурс Постмодерну: соціально-прагматичний аспект. – Аспір. Шулак М.
  11. Ідейні витоки секулярності у філософській думці раннього модерну. – Аспір. Дзюбак Р.
  12. Ігрове конструювання віртуальної реальності. – Аспір. Махінько Н.

Д р у г е  з а с і д а н н я – 8 лютого, 14 год. 00 хв.

1. 1.Еволюція української ідентичності в контексті сучасних трансформацій. – Проф. Скринник З.Е.
  2. Бруно Латур як критик соціального конструктивізму. – Доц. Поляруш Б.Ю.
  3. Закорінення та знекорінення у контексті сьогодення. – Доц. Сафонік Л.М.
  4. Соціально-філософські проблеми штучного інтелекту. – Доц. Добропас І.О.
  5. Проблема свободи у філософській думці України другої половини ХІХ ст. – Доц. Наконечний А.Р.
  6. Філософські проблеми свідомості крізь призму нейроманії. – Доц. Пухта І.С.
  7. Ніцшеанські мотиви в творчості Лесі Українки. – Доц. Откович К.В.
  8. Свобода в інформаційному суспільстві: проблема філософської концептуалізації. – Доц. Ланюк Є.Ю.
  9. Освітні виклики цифрового суспільства в контексті пандемії. – Асист. Янкович Т.Я.
  10. Соціоекологічний вимір notitiae communes Бенедикта Спінози. – Аспір. Богун О.
  11. Проблема насильства та шляхи її вирішення у дослідженні «Насильство і суспільні порядки» – Аспір. Данилів А.