16 січня кафедра політології проведе круглий стіл на тему “Права та можливості мігрантів з України в країнах Вишеградської групи”

13.01.2024 | 10:39

Вторгнення росії в Україну у 2022 р. змусило мільйони людей тікати із зони бойових дій. Початок конфлікту в Україні мав вагомий вплив на різні аспекти політичного, економічного і соціального життя. Особливо помітні зміни сталися в міграційній ситуації, як в самій Україні, так і в країнах Європейського Союзу, включаючи країни Вишеградської четвірки. Такий безпрецедентний наплив біженців, пов’язаний із війною, породжує серйозні питання щодо майбутнього розвитку подій та викликів, пов’язаних із присутністю українських громадян у цих країнах, а зокрема:

• чи змогли українські мігранти інтегруватись у тих країнах, де вони перебувають?
  • чи захищені їхні права?
  • з якими психологічними проблемами стикаються мігранти?
  • як впливають українські мігранти на ринок праці?
  • які перспективи та механізми повернення українців?

Звісно, питань є значно більше і всі вони безпосередньо чи опосередковано впливатимуть на політичні, економічні й соціальні процеси як приймаючих держав, так і України. Саме про це йтиметься у рамках круглого столу кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка на тему “Права та можливості мігрантів з України в країнах Вишеградської групи”.

📅 Дата проведення круглого столу: 16 січня 2024 року. Початок – о 13.30.

🏛️ Місце проведення: вул. Університетська, 1, головний корпус Львівського національного університету імені Івана Франка, ауд. 220.

До участі в круглому столі запрошені:

• Тарас Подвірний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Львівській області;
  • Наталія Черниш – професор кафедри соціології Львівського національного університету імені Івана Франка;
  • Лариса Дідковська – доцент кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка;
  • Оксана Пятковська – кандидат економічних наук, заступниця директорки Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”;
  • Анатолій Романюк – професор, завідувач кафедри політології Львівського національного університету імені Івана Франка, директор Центру політичних досліджень.
  • Оксана Горда – кандидат філологічних наук, старша наукова співробітниця відділу україністики Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”;
  • Ольга Долінська – провідний соціолог відділу досліджень міграційних процесів Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”;
  • Володимир Гнатюк – доктор філософії з політичних наук, науковий співробітник відділу досліджень міграційних процесів Міжнародного інституту освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”;
  • Олександра Чоловська – експертка у сфері виборів і виборчого права, аналітикиня Центру політичних досліджень, менеджерка проєктів ГО ААЦ “Львівський регуляторний хаб”.

Круглий стіл організовано кафедрою політології у рамках її партнерства в проєкті “Гуманітарна допомога та розширення можливостей українців, які приїжджають до країн Вишеградської четвірки – хороші практики”, що співфінансується урядами Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини через Вишеградські гранти Міжнародного Вишеградського фонду. Місією Фонду є просування ідей сталого регіонального співробітництва у Центральній Європі.