Відбулася у відеорежимі Міжнародна науково-практична конференція «Філософсько-психологічні аспекти духовності в діяльності громадських організацій»

25.04.2020 | 15:56

22 квітня 2020 року відбулася V Міжнародна науково-практична конференція «Філософсько-психологічні аспекти духовності в діяльності громадських організацій». Щорічний науковий форум, який традиційно присвячують питанням духовності у різних сферах суспільного життя, цього року вперше відбувся в онлайн-режимі. Організували конференцію філософський факультет Львівського університету та Львівське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Товариство психологів України» у співпраці із Інститутом психології імені Г.С. Костюка НАПН України. Також до проведення заходу долучилися громадські організації та низка закладів вищої освіти України, Польщі, Німеччини, Австрії, Італії, Словаччини, Білорусі.

Напередодні заходу учасників конференції у форматі відеозвернення привітали президент Товариства психологів України, доктор психологічних наук, академік, директор Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України Сергій Максименко, перший проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Гукалюк і доктор психологічних наук, професор Вільного університету Бозен-Бользано (Італія) Сальваторе Джакомуцці.

На важливості конференції та актуальності її теми в контексті сучасних глобальних викликів наголосив проректор з наукової роботи Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. «Тематика конференції резонує із сьогоденням, адже долучитися до боротьби з наслідками пандемії повинен кожен – свідомі громадяни, медики, науковці, органи влади та, безумовно, громадські організації. Ми вибудовуємо систему людських взаємозв’язків, де на передові ролі виходять нематеріальні духовні цінності, а діяльність громадських організацій відіграє вагому роль у самоорганізації індивідів», – підкреслив проректор та висловив переконання, що «заочне спілкування стане жвавим і продуктивним, придасть всім учасникам натхнення та мотивацію, а згодом виллється у нові важливі актуальні напрацювання».

Про передумови проведення заходу розповіла керівниця проекту, професорка кафедри теорії та історії політичної науки Львівського університету Наталія Жигайло. «Ще 5 років тому ми анонсували, що 22 квітня 2020 року у перший робочий день після Великодніх свят відбудеться ця ювілейна конференція. Адже 19 квітня 2010 року з ініціативи голови молодіжної комісії УГКЦ та з благословення Його Блаженства Любомира Гузара та Архієпископа і Митрополита Львівського Владики Ігоря Возняка була створена добровільна, демократична, незалежна громадська організація – Українська асоціація викладачів-католиків. У той же день, 10 років тому, у Києві на Конгресі психологів України створили Львівське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації «Товариство психологів України»», – пояснила Наталія Жигайло та окреслила мету діяльності цих громадських організацій, яка полягає у духовному становленні студентської молоді під час навчання у закладах вищої освіти, утвердженні ідей гуманізму та патріотизму, зверненні до загальнолюдських і національних цінностей.

Щодо практичної діяльності, то організаторами уже проведено понад 20 регіональних, всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій та інших публічних заходів, серед яких і сьогоднішній науковий форум. Цьогоріч на адресу оргкомітету надійшло понад 100 заявок від учених з різних куточків України та з-за кордону.

Також учасників конференції привітали декан філософського факультету, професор Людмила Рижак, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки, професор Геннадій Шипунов, лідер громадської організації «Форум Львів і майбутнє», керівник робочої групи «Перспектива» Ігор Кузьмак, голова Ради підприємців у Львівській області, к. н. із держ. управління Ростислав Сорока і народний депутат України Роман Лозинський.

Учасники конференції представили доповіді, які стосуються функціонування та потенціалу тих чи інших громадських організацій, інститутів та сфер суспільної діяльності. Також науковці подали тези доповідей, присвячені психології маркетингу, діяльності мас-медіа, релігійних дискусій та освітніх питань.

Зокрема, професорка Наталія Жигайло детально розповіла про діяльність Львівського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації «Товариство психологів України» та Української асоціації викладачів-католиків. Ігор Кузьмак представив аналітичну наукову доповідь «Цивілізаційні перспективи Львова», а Роман Лозинський проаналізував роль громадських організацій в інноваційній політиці.

Про соціальний капітал в епоху Четвертої промислової революції та в час пандемії COVID-19 розповіла представниця Краківського економічного університету, доктор Йоланта Станєнда. Ефективність державного управління у вирішенні проблем з алкоголем у сім’ї висвітлив професор Папського університет Івана Павла ІІ у Кракові Станіслав Сорис.

Генеральний директор Фонду Горста Рогуша «Підприємництво на стійких засадах» Екгард Керайн детально розповів про філософію та головні завдання Фонду, акцентувавши на підприємництві як одному із ключових інструментів розвитку суспільства.

На окрему увагу заслуговує також доповідь доцентки Вебстерського приватного університету у Відні Сандри Елени Веласкес, яка зробила спробу детального аналізу філософії та духовності у жіночій громадській діяльності.

Бачення антикризових заходів Львівської бізнес-платформи представив учасникам наукового форуму голова Ради підприємців у Львівській області Ростислав Сорока.

Не менш цікаві теми доповідей презентували й інші учасники конференції – українські та іноземні науковці. Загалом, об’єднавши всі тези, передбачені на пленарному засіданні та 5-ти паралельних наукових напрямках, можна побачити масштабну картину розвитку нашого суспільства, яка охоплює як перспективи взаємодії громадських об’єднань, так і ментальні риси, духовні орієнтири та цінності окремих індивідів у глобальній системі.

«Друковані матеріали (програму і сертифікат), учасники конференції зможуть одержати, як тільки нормалізуються умови праці», – додають організатори заходу. А електронний збірник тез уже є на сайті Університету. Також на сайті розміщені презентації доповідачів та відеозапис конференції.