18 травня відбувся теоретичний семінар кафедри історії філософії

19.05.2022 | 09:20

18 травня у стінах ЛНУ імені Івана Франка відбувся теоретичний семінар кафедри історії філософії. Захід проходив в ауд. 301 головного корпусу. Ведучий семінару, завідувач кафедри історії філософії, доктор філософських наук А.Й. Дахній представив гостя, Павла Бартусяка – кандидата філософських наук, викладача Львівської академії ветеринарної медицини і біотехнологій С. Гжицького, перекладача, випускника філософського факультету ЛНУ імені Івана Франка. Спочатку було стисло окреслено наукові і перекладацькі досягнення П. Бартусяка. Після цього він виступив із доповіддю “Основні концепти еволюційної теорії Анрі Бергсона”. Виступ викликав чимало запитань від присутніх (серед гостей заходу були не лише викладачі кафедри історії філософії, але й студенти, аспіранти та викладачі філософського факультету,а також студенти й викладачі інших вишів Львова). Відбулася жвава дискусія, у ході якої було позначено багато проблемних точок новітньої філософії, виявлено особливості французької філософської термінології, вказано на евристичний потенціал мислення Бергсона для сучасної філософії та гуманітаристики, підкреслено міждисциплінарну природу спадщини французького інтелектуала.