13 квітня відбувся теоретичний семінар кафедри історії філософії

14.04.2023 | 10:35

У четвер, 13 квітня, відбувся науково-теоретичний семінар кафедри історії філософії. Ми заслухали доповідь доктора філософських наук, професора Синиці Андрія Степановича на тему «Академічна філософія у Львові в кінці XVII – першій половині XVIII століття». Протягом зустрічі ми ознайомилися із трьома засадничими елементами: мережею освітніх закладів ранньомодерного Львова, джерельною базою для вивчення академічної філософії у Львові кінця XVII – першої половини XVIII ст., а також локальним контекстом Просвітництва у згаданій філософії. Насамкінець ми приділили увагу критиці Рене Декарта у працях професорів Львівського єзуїтського університету. Це дозволи нам окреслити контекст інтелектуального конфлікту поміж філософією єзуїтів та ідеями Декарта. Опісля презентації відбулась плідна дискусія, у якій взяли участь викладачі нашої кафедри та аспіранти, в межах якої обговорювали як згадане питання Декарта, так і ширший контекст історичного періоду в історії академічної філософії Львова згаданого періоду, тим самим виснувавши вагомість та оцінивши взаємодію локальної філософії та контексту загальної європейської думки часів раннього модерну. Дякуємо усім учасникам за присутність!