12 квітня відбувся черговий воркшоп кафедри політології “Вступ до статистичних методів у політології: дані, змінні та їхні взаємозв’язки”

13.04.2023 | 12:10

Статистичні методи є корисними на будь-якому етапі дослідження, а зіставлення даних може допомогти дати відповіді на чимало питань, які ставить перед собою дослідник. Однак як їх застосовувати? І як не помилятися? На ці запитання учасникам воркшопу допоміг знайти відповіді наш лектор — професор Інституту політичних наук Вроцлавського університету Пьотр Сула.

Професор П. Сула поділився своїм досвідом використання статистичних методів у власних дослідженнях, а також розповів про можливості, які надає використання бази даних “European Social Survey”. Окрім того: учасники воркшопу на прикладах розібралися із типами шкал — номінальною, порядковою, інтервальною та шкалою відношень; учасники дізналися про розподіл частоти, середнього, медіани та моди у статистиці і тим, як розраховуються ці дані; лектор розповів про те, що таке дисперсія, стандартне відхилення та лінійна регресія.

Воркшоп відбувся 12 квітня 2023 р. і був організований дистанційно. Участь у воркшопі взяли персонал, студенти й аспіранти відділення політології та інших університетів.

Захід було проведено в рамках серії теоретичних і практичних воркшопів кафедри політології “Кількісні, математичні та статистичні інструменти в політичній науці та практиці”. Цикл воркшопів організовано за підтримки Центру урядування та культури в Європі (Center for Governance and Culture in Europe) Університету Санкт-Галлена (University of St. Gallen) у Швейцарії.