Теоретичний семінар кафедри історії філософії

17.12.2022 | 12:48

У п’ятницю, 16 грудня, відбувся теоретичний семінар кафедри історії філософії, на котрому ми радо вітали та послухали доповідь завідувача кафедри філософії національного університету «Львівська політехніка» Ігоря Карівця на тему «Аксіосфера Казимира Твардовського з української перспективи». Дана доповідь дозволила на прикладі Казимира Твардовського розкрити ті сторони філософії, котрі не одразу спадають на гадку при дослідженню надбань того чи іншого мислителя. Пан Ігор Карівець надав нам змогу поглянути на аксіологічний вимір у спадщині К. Твардовського й зокрема зосередитись на двох питаннях актуальних для сучасної України: університет та його ґрунтовні засади, а також патріотизм та роль, яку він відіграє для національної культури. Актуальність цих питань лиш затвердила палка дискусія після лекції поміж усіма відвідувачами семінару. Свої міркування на тему університету, патріотизму та взаємозв’язку між ними змогли висловити і студенти, і маґістри, і аспіранти, і викладачі як нашої кафедри, так і колеги-історики, які відвідали даний захід. Така широчінь поколінь в межах університетського життя дозволила підкреслити усі сильні сторони міркувань Твардовського, перенести їх крізь сторіччя до нашої сучасності та оцінити ті перспективи й загрози, що постають у сьогоденні перед українським університетом та національною наукою та культурою загалом.

Щиро вдячні панові Ігорю Карівцю та усім відвідувачам за те, що уможливили цей чудовий захід, та за різносторонні думки, висловлені в ході обговорення!

Бажаємо усім мирного неба та радісних Різдвяних свят і до зустрічі на наших семінарах уже в наступному році!