Повернення. Панельна дискусія про реінтеграцію тимчасово окупованих територій

17.04.2023 | 17:29

Наближаються десять років як Російська Федерація порушила кордони незалежної держави, окупувала та анексувала частину територій України. Рік повномасштабної війни згуртував наше суспільство у боротьбі проти ворога. Водночас все частіше у публічному дискурсі постають питання повернення загарбаних Росією українських земель.Ми, Наукове товариство культурологів «Гілея», анонсуємо студентську дискусію, яка має на меті з’ясувати та актуалізувати проблематику повернення тимчасово окупованих територій України очима покоління, яке сформувалося в умовах перманентної кризи та війни з Росією, яке не застало у свідомому віці соборної України.Як мала би виглядати реінтеграція українських земель? Як кожен з регіонів пережив(ав) російське вторгнення і який вплив мали роки окупації? Які виклики постають перед українською державою та громадянським суспільством у поверненні своїх територій?У дискусії братимуть участь студенти, представники різних гуманітарних спеціальностей з трьох університетів України: Львівського національного університету ім. І. Франка, Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Криворізького державного педагогічного університету. Серед запрошених спікерів — вихідці з Криму, Донеччини та Луганщини, свідки російського вторгнення у 2014 році, чий особистий досвід та спостереження додадуть контексту дискусії.Максим Онищук – студент Філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка, культуролог, мешканець Євпаторії до 2018 рокуНаталя Новосел – студентка Історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, уродженка та мешканка Лисичанську до 2022 року Денис Папін – студент Філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка, культуролог, уродженець і мешканець Горлівки до 2014 року, мешканець Краматорська до 2022 рокуРостислав Горбунов – студент Факультету географії, туризму та історії Криворізького державного педагогічного університетуКарина Остафійчук – студентка Юридичного факультету ЛНУ ім. І. ФранкаОрест Солтівський – випускник бакалаврату з культурології, студент магістратури з політології Філософського факультету ЛНУ ім. І. ФранкаМодеруватиме дискусію Катерина Ніколаєва – студентка Філософського факультету ЛНУ ім. І. Франка, культурологиня.Подія відбудеться 22 квітня о 14:00 в Палаці культури ім. Гната Хоткевича у Львові з паралельною трансляцією в Zoom. Вхід вільний за умови попередньої реєстрації: https://cutt.ly/47X1HOqЗахід організовано за підтримки Кримської перепічки та Картинної галереї ArtCraftOil.