18 листопада студенти-філософи відвідали університетську «Лабораторію технологій штучного інтелекту»

21.11.2022 | 20:22
В день святкування 30-річчя відновлення філософського факультету, 18 листопада, студенти-філософи другого курсу в рамках практичного заняття з дисципліни проф. Андрія Синиці «Вступ до філософії штучного інтелекту» відвідали університетську «Лабораторію технологій штучного інтелекту». За сприяння наукового керівника лабораторії доц. Романа Шувара і аспірантів факультету електроніки та компютерних технологій студенти-філософи ознайомилися з наявними у Львівському університеті науковими розробками в галузі штучного інтелекту й отримали низку важливих емпіричних фактів для власної філософської рефлексії. По-перше, пересвідчились у тому, що сучасна філософія немислима без взаємозвязку з наукою, інакше – перетвориться на жанр інтелектуальної літератури, що не обовязково має стосунок до реальності, а отже, й істини. По-друге, стало зрозумілим, що в сучасному світі не існує науковців самих по собі – наука цілісна і глобальна, досягнення вчених з будь-якого куточку світу стають надбанням усього людства й підґрунтям для подальших наукових звершень. По-третє, вкотре переконались, що сучасна університетська наука неможлива без співпраці з виробництвом – лише чітке усвідомлення кінцевої мети відповідних досліджень уможливлює отримання практичних результатів й формує підґрунтя нових орієнтирів для теоретичних пошуків. Тож цілком обґрунтованим і логічним видається висновок, що у наш час зацікавленість темою штучного інтелекту обєднує науку та філософію й надихає для подальших творчих пошуків усіх поціновувачів мудрості й інтелектуальної праці.
З повагою, Андрій Синиця