Леонард Нельсон і сократівська бесіда: як розум може стати практичним

25.10.2018 | 01:52

У п’ятницю, 19 жовтня на філософському факультеті відбулося засідання круглого столу, присвячене принципам сократівської бесіди Леонарда Нельсона. Захід було організовано Філософсько-політичною академією міста Бонн (Німеччина), спільно з кафедрою теорії та історії політичної науки. Учасники з’ясовували, як розум може стати практичним.

Серед доповідачів пленарної частини: професор-доктор Хольгер Франке, доктор Барбара Нойсер, доктор Хорст Гронке, з боку гостей, та професор-доктор Валерій Денисенко, з боку сторони, що приймала. У доповідях окреслили суть діалогу за методом Сократа, представили постать Леонарда Нельсона у світлі його життя, творчості і практичної філософії.

Друга частина програми передбачала практичне застосування інструментарію сократівської бесіди. Аудиторія розділилася на дві групи, у рамках яких дискутували на теми: “Чи є корупція морально прийнятною?” та “Який соціальний захист потрібний людині?”.