Феноменологія та герменевтика

Тип: Нормативний

Кафедра: філософії

Навчальний план

СеместрКредитиЗвітність
54Залік
54Курсова робота

Лекції

СеместрК-сть годинЛекторГрупа(и)
516Пухта І. С.ФФФ-31

Практичні

СеместрК-сть годинГрупаВикладач(і)
532ФФФ-31Пухта І. С.

Опис курсу

Курс «Феноменологія та герменевтика» укладений таким чином, щоб ознайомити студентів третього курсу філософського факультету із головними підходами до проблематики тлумачення та розуміння, яка є універсальною для гуманітарного знання в цілому, але особливе значення має для філософії. В даному курсі розкривається діалогічна та мовна природа розуміння, а також його онтологічний та екзистенційний вимір. Вивчення основ герменевтики та феноменології сприяє поглибленому розумінню  концепту «смисл» та джерел його походження.

Метою курсу «Феноменологія та герменевтика» є  ознайомлення студентів з передумовами виникнення та  особливостями розвитку феноменологічної філософії Е. Гусерля;  формування уявлення про феноменологічну природу свідомості; формування навиків феноменологічного аналізу; надання студентам знань щодо історії формування та основних положень герменевтики; формування вмінь та навичок герменевтичного аналізу; формування розуміння герменевтичної природи свідомості та розуміння.

Рекомендована література

Основна:

  1. Ґадамер Г.-Ґ. Герменевтика і поетика : Вибрані твори. – К. : Юніверс, 2001. – 288 с.
  2. Ґадамер Г.-Ґ. Істина і метод: основи філософської герменевтики  ; [пер. з нім. О. Мокровольський]. – К. : Юніверс, 2000. –  Т. І. – 464 с.
  3. Ґадамер Г.-Ґ. Істина і метод. Герменевтика ІІ : Основи філософської герменевтики ; [пер. з нім. М. Кушнір]. – К. : Юніверс, 2000. – Т. ІІ – 478 с.
  4. Гайдеґґер М. Дорогою до мови ; [пер. з нім. В. Кам’янець]. – Львів : Літопис, 2007. –  232 с.
  5. Гусерль Е. Ідеї чистої феноменології і феноменологічної філософії. Книга перша. Загальний вступ до чистої феноменології / Едмунд Гусерль /  Харків : Фоліо, 2020. – 347 с.
  6. Гуссерль Картезіанські медитації. Вступ до феноменології / Едмунд Гусерль / Київ : Темпора, 2021. – 303 с.
  7. Гуссерль Е. Криза європейських наук та трансцендентальна феноменологія /Едмунд Гусерль/ Філососфська думка, 2002, №3.- С. 134-149.
  8. Рупташ Ольга Поняття смислу в гуманітарнонауковій парадигмі знання : монографія. Чернівці, Чернівецький нац. ун-т., 2015. – 336 с. file:///C:/Users/iryna/Downloads/52193752%20(3).pdf

Матеріали

План семінарських занять Феноменологія та герменевтика

Силабус:

Завантажити силабус