25 лютого 2016 року лекцію студентам-політологам провів народний депутат України Микола Томенко

25.02.2016 | 18:48

Микола Томенко: суд, міліція і прокуратура не повинна бути у віданні регіональних органів

Про реформи і їх історичне значення сьогодні говорили у стінах Франкового вузу студенти-політологи з народним депутатом України Миколою Томенком. Нардеп поділився своїм досвідом політичної і наукової діяльності.

“Я дуже швидко зрозумів, що те чого так боїться влада, а це україністика є дуже перспективним у плані дослідження. Місія історії України величезна і її треба гідно і належно сприймати. Свого часу я проаналізував 17 проектів Конституції України включно із Конституцією Миколи Міхновського, опублікованій у газеті “Самостійна Україна” та Конституції Пилипа Орлика – ділиться досвідом Микола Томенко.

Спільного у них всіх є наявність сімейних і християнських цінностей в кожному проекті. У Руській Правді вже не було кровної кари, як цивільного судочинства. Це реальні ознаки демократії. Жінку свою любіть, але не давайте їй над собою влади – йдеться у Правді.

Українська еліта у Конституції Пилипа Орлика якісно обгрунтувала позиції як втримати державу у ситуації поразки. У документі є цікаві рекомендації як залучати до роботи кадри за професійним і інтелектуальним потенціалом. Ставлення до армії дуже важливе, бо на них відповідальність за цілісність держави.

Дуже гарним прикладом національного героїзму па всій території України є Тарас Шевченко, якому вдалося поєднати соціальні і національно патріотичні проблеми.

«Якщо говорити про сучасність української політики із врахуванням історичних традицій, то форма державного правління – історична традиція така, що весь народ України має прямими виборами обирати президента, у жодному випадку не в Парламенті» – наголошує Томенко.

Щодо форми державного устрою, то в нашій історії не було теоретиків обгрунтування регіональної автономії. Йшлося лише про культурну етнічну автономію і відстоювання культурних прав в органах влади. Суд, міліція і прокуратура не повинна бути у віданні регіональних органів. Не можна передавати політичні права, бо це загроза державної цілісності.

У реформі децентралізації Микола Томенко прихильник терміну громада і проти поселення, бо це, за його словами, не українська традиція.

Префектами були збирачі податків у Римі, а нам ближче сприйняти представника президента.

«Перехідні положення у законах додатково відкладають реформу, зокрема судової влади до 2019 року. Загалом для проведення реформ потрібна політична, правова і громадянська легітимність. Лише за цих умов можливо реалізувати реформи і не втратити довіру населення» – каже нардеп Томенко.

12773411_954451607977243_159951201_o 12788423_954451611310576_596968486_o 12789731_954451614643909_2121116086_o