Заплановані заходи

  • Заплановані заходи

Заплановані заходи

20 грудня відбудеться відкрита лекція «Нео-Райхіанські Пульсації: метод тілесно-орієнтованої психотерапії»

 Цей метод був започаткований Вільгельмом Райхом близько 100 років тому. Він помітив, що саме придушення емоційності та сексуальності є безпосередньою причиною омертвіння, апатії та відсутності гнучкості, від яких страждають практично всі дорослі люди. Його роботу продовжили та розвинули подружжя Келлі на базі інституту Радікс в Каліфорнії, в яких, в свою чергу, навчалась Аніша Діллон, провідний спеціаліст Пульсацій на сьогоднішній день.

За останніх 40 років Пульсації виросли в один з найпотужніших методів тілесно-орієнтованої психотерапії. Техніки Пульсацій дозволяють людині увійти в більш глибокий контакт зі своїм тілом та допомагають усвідомити хронічну напругу, яка обмежує свободу руху та емоційного вираження. В. Райх назвав цю напругу «м’язевим панцирем». Пульсації пропонують багато різноманітних вправ та технік, які дозволяють послабити цей панцир і відновити життєву енергію та смак до життя. Райхіанське дихання та рухальні вправи створюють інтенсивний заряд енергії в тілі клієнта, що в свою чергу призводить до сильної розрядки почуттів та емоцій, тіло стає глибоко розслабленим і доступним до глибоких почуттів любові, радості, довіри та задоволення.

Під час цієї зустрічі ми поговоримо про техніку Пульсацій якою вона є сьогодні, про вклад Аніші Діллон в розробку цього метода, про основні джерела травм, дослідимо пульсацію дихання, дізнаємось про сегменти м’язевого панциря та про три типи пар почуттів.

Спікер заходу: Вікторія Прем Гіт Попова – учениця Аніші Діллон, пройшла повний тренінг Пульсацій, практик, проводить виїзні групи та класи вихідного дня, працює асистентом на групах в Італії, Литві, Росії, веде індивідуальну роботу. Проходить навчання Праймал терапії в Шакури.

Час: 20.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію:

20-12-2016-o-19-00-fb

13 грудня відбудеться майстер-клас «Арт–технології в роботі з дітьми»

Арт-терапія являє собою методику психотерапії за допомогою художньої творчості. Арт-терапія широко використовуються в роботі психологами і психотерапевтами,не вимагає наявності художніх здібностей і є одним з найефективніших методів у роботі з дітьми і підлітками.

Під час майстер-класу Ви зможете дізнатись:

  • Що таке арт- терапія?;
  • можливості арт-терапії;
  • показання для застосування арт-терапії;
  • особливості дитячої арт–терапії;
  • використання арт – технологій в роботі з дітьми.

Також у Вас буде можливість спробувати дію арт-технік на собі!

Учасників просимо взяти з собою олівці, фломастери, папір.

Спікер заходу: Анастасія Скаковська – практичний психолог західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, психотерапевт з напрямку дитячої та юнацької психотерапії, арт -терапевт, тренер навчально-освітніх тренінгів.

Час: 13.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/256406774776763/

fb1

 

9 грудня відбудеться майстер-клас «Соціодрама як метод оздоровлення суспільства»

Соціальна напруга у сучасному світі є надзвичайно високою. Швидкий темп життя, могутній інформаційний потік, висока конкуренція за ресурси вимагає від людей не тільки особистісних розвинутих навичок подолання стресу, а і додаткових інструментів соціотерапії, тобто інструментів оздоровлення суспільства. Необхідні інструменти виявлення і подолання соціальних конфліктів, що виникають між людьми на рівні між групових і міжкультурних відносин. Одним із таких інструментів є соціодрама.

Соціодрама (англ. sociodrama) — метод дії, що полягає у драматургічному моделюванні проблемних соціальних ситуацій з метою зниження соціальної напруженості та групового протистояння, розв’язання міжгрупових конфліктів, подолання наслідків колективних травм та вирішення інших соціальних завдань.

Соціодрама має прикладний характер, у фокусі завжди теми, які актуальні до конкретної спільноти, конкретної групи. Дія направлена не на особистість як таку, але залучає представників різних соціальних підгруп, стосунки між якими ускладнюються на межі розділу: батьки-діти, керівництво-підлегли, політики-електорат, жінки-чоловіки, містяни-туристи, католики-православні, центр-провінція, тощо. Опрацьовується тема, яка відповідає інтересам конкретних представників конкретних соціальних підгруп, які зібралися в одному залі, в одній аудиторії. Дія моделюється як рольова гра, тобто за рахунок спеціальних засобів стає керованою, на відміну від зіткнень, які мають місце у житті. У такому форматі люди мають можливість почути один одного, розділити свої почуття, дуже різні, і разом шукати адекватну відповідь викликам, що ставить нам сучасне життя.

Соціодрама має значний потенціал, тим більше, що застосовується в різних країнах з другої половини XX століття. В Україні соціодраматичні дослідження вже мають місце, але поки не набули широкого застосування. Запрошуємо до знайомства с соціодрамою тих, кого цікавить прогресивний інтерактивний метод, прикладний до соціальної тематики. Тему роботи запропонує аудиторія.

Спікер заходу: Ступак Олена – голова секції психодрами УСП, навчаючий тренер УСП за напрямком психодрама, реєстровий психотерапевт за стандартами підготовки ЄАП/УСП. Має значний досвід проведення малих і великих груп, активно використовує соціодраматичний підхід у роботі з громадськими організаціями, соціальними проектами та різними соціальними групами.

Час: 9.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1046218702167230/

09-12-16-o-18-30

6 грудня відбудеться майстер-клас «Позитивна психотерапія Н.Пезешкіана»

«До успіху та щастя не ходять ліфти, туди слід підійматись сходами» (Н.Пезешкіан)

Впродовж майстерні учасники дізнаються про:

  • – три принципи Позитивної психотерапії;
  • – крос-культурний підхід;
  • – «positum» як він є;
  • – два види надії;
  •  – базові здібності: знати та любити;
  •  – функції притч, історій, метафор;
  • – балансну модель.

Окрім теоретичних моделей учасники спробують на практиці відповідні техніки самодопомоги/консультування в методі Позитивної психотерапії.

Спікер заходу: Павло Бачинський – сертифікований тренер-консультант Українського інституту Позитивної психотерапії та менеджменту, співзасновник «Майстерні втілення змін «ЯБКО», член WAPP (Світової асоціації позитивної психотерапії).

Час: 6.12.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1833341766949974/

fb

29 листопада відбудеться майстер-клас «Робота з ресурсами за методом символдрами»

Достатньо часто люди відчувають стан втоми і виснаженості, нестачу сил, коли потрібно виконувати свої робочі чи побутові обов‘язки. Коли ми голодні, то знаємо, що потрібно поїсти, коли хочемо спати – поспати. А коли немає сил? Що робити в таких випадках? Тоді нам потрібні натхнення, врівноваженість, впевненість в собі, цілеспрямованість, тобто внутрішній ресурс.

Ресурс – це стан або можливість, яким можна скористатись в разі необхідності. Це джерело сил, енергії, любові. Ресурсний стан дозволяє відчути себе здоровим, щасливим, енергійним, активним і впевненим, що дозволяє досягати життєві цілі.

Як віднайти свій ресурс, активізувати його, налагодити з ним комунікацію? Це важливе питання, відповідь на яке дозволяє знайти самоаналіз і саморегуляція. Символдрама (кататимно-імагінативна психотерапія) допомагає швидко і ефективно зрозуміти власний ресурсний стан і апелювати до нього в складних ситуаціях.

Спікер заходу: Олена Сазонова –психолог, психотерапевт за методом символдрама, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ЛНУ ім. І.Франка.

Час: 29.11.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Більш детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1428304547199481/

fb

Психологічний КіноКлуб. Фільм «Небезпечний метод / A Dangerous Method» (2011)

Психологічний КіноКлуб ЛНУ запрошує Вас на перегляд + обговорення фільму «Небезпечний метод / A Dangerous Method» (2011) та теорії психоаналізу. Сюжет закручений навколо персон засновників психоаналізу Карла Юнга та Зигмунда Фройда і їх складних взаємин з розумною і красивою пацієнткою Сабіною Шпільрейн.

15073424_560439524151506_2635243320994142057_n

Час: 25.11.2016, 18:30
Місце: гол. корпус ЛНУ ім. І. Франка, а. 220 (вул. Університетська, 1)
Вхід вільний (необхідна реєстрація)

Організатори:
Психологічний КіноКлуб ЛНУ
Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ

22 листопада відбудеться відкрита лекція на тему “Системно-сімейна психотерапія”

Запрошуємо на чергову відкриту лекцію в рамках проекту «Мистецтво психотерапії» про системну-сімейну психотерапію. Системна сімейна психотерапія є одним з напрямків сімейної психотерапії, що базується теоретично на системному підході, основним постулатом якого є неможливість звести ціле до суми частин.

Іншими базисними ідеями є циркулярна взаємопричинність, залежність зміни цілої системи від зміни однієї з частин, намагання зберегти системний гомеостаз та одночасно прагнення до зміни.

Про основні ідеї, принципи роботи та особливості системної-сімейної психотерапії у Вас буде можливість дізнатися з перших уст, оскільки спікером заходу буде голова секції системно-сімейної психотерапії УСП. Не пропустіть можливість!

Спікер заходу: Добродняк Олена – тренер та супервізор, голова секції системно-сімейної психотерапії Української спілки психотерапевтів.

Час: 22.11.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім. І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Більш детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1851477751749550/

fb

 

15 листопада відбудеться відкрита лекція на тему “Клієнт-центрована психотерапія”

«Кожна людина — острів всередині себе, і вона може побудувати міст до іншої, якщо… їй дозволять бути самою собою» Р. Роджерс.

Запрошуємо Вас з нашим експертом, психотерапевтом, психологом, Марією Гоянюк, розглянути основи клієнт-центрованої терапії, її витоки та трансформації розвитку за останні десятиліття, поринути в атмосферу та цілющу дію стосунку, а також спробувати зрозуміти, чим такий стосунок може бути корисним та важливим для вас в щоденному житті та діяльності!

Ця лекція буде гармонійно поєднувати теорію та практику клієнт-центрованої психотерапії, зокрема про вміння встановлювати контакт з собою та іншими.

Чекаємо всіх зацікавлених осіб!

Спікер заходу: Марія Гоянюк – психолог, психотерапевт, навчальний терапевт і супервізор Української Спілки Психотерапевтів в напрямку клієнт-центрована терапія, сертифікований член Європейської асоціації психотерапії.

Час: 15.11.16 о 19.00;

Місце: 220 ауд.,гол.корпус ЛНУ ім.І.Франка.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Більш детальна інформація про подію: https://www.facebook.com/events/1851477751749550/

fb

 Психологічний КіноКлуб. Фільм «Траса 60».

В рамках проекту «Психологічний КіноКлуб» навчальна лабораторія при кафедрі психології філософського факультету пропонує до перегляду фільм «Траса 60 / Interstate 60» (2002).

 

14963243_554120868116705_7390280644285410543_n

Час і місце: 11 листопада о 19.00 у 220 ауд. гол. корпусу ЛНУ ім. І. Франка.

Детальніше про подію: https://www.facebook.com/events/166206070511228/

8 листопада відбудеться відкрита лекція на тему «Hypnobirthing, або гіпнопологи»

Материнство – один з найбажаніших та найбільш очікуваних періодів життя багатьох жінок. Народжувати дитину – це напевно найбільш дар, який отримала жінка. Оскільки, щасливе материнство починається з вдалих пологів, то пропонуємо до вашої уваги цікаву, і навіть досить незвичну тему для нашого формату зустрічей, відкриту лекцію на тему «Hypnobirthing, або гіпнопологи». Під час лекції сертифікований тренер торкнеться наступних питань:

  • історія пологів від вікторіанської доби до сьогодні;
  • формування міфів про пологи;
  • історія виникнення застосувань анестезії та Кесарського розтину;
  • вплив природніх пологів на психологічний стан матері, формування прив’язаності;
  • гіпнопологи та особливості цього методу;
  • післяпологова депресія та умови її уникнення.

Спікер заходу: Шапочка Євгенія – практикуючий психолог, сертифікований гіпнотерапевт, перший в Україні сертифікований інструктор з гіпнопологів. Співзасновниця Школи Спокійних Пологів.

Дата і місце: 8.11.16 о 19.00, 220 ауд. гол.корпус ім. І.Франка.

fb

Попередня реєстрація: www.psylab.franko.lviv.ua

Детальніше про захід: https://www.facebook.com/events/465969526906669/

 

1 листопада відбудеться майстер-клас на тему «Зустріч з психодрамою» 

Психодрама – метод психотерапії: ремесло, чи мистецтво, чи наука, чи спосіб життя…Скільки існує людство – стільки існує способів самовираження, передачі інформації, спілкування.

В психодрамі можливо все – подорож в таємниці власних переживань, способи зрозуміти іншого та бути зрозумілим для інших, побачити свої мрії, сподівання, подивитися зі сторони на своє минуле, теперішнє та майбутнє, а саме головне – це спільна творчість і радість від творіння.

Спікер заходу: Олена Попелюк – психолог, психотерапевт, супервізор за методом психодрама, член Української спілки психотерапевтів, секція психодрами.

Організатор: Навчальна лабораторія кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка.

Дата і місце: 1.11.16 о 19.00, 220 ауд. гол.корпус ім. І.Франка.

fb

Попередня реєстрація: www.psylab.franko.lviv.ua

Детальніше про захід: https://www.facebook.com/events/1432187123472949/

 

 

    11-12 листопада запрошуємо до участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції на з нагоди 25-річчя кафедри психології «Психологічні детермінанти розвитку особистості в умовах соціально-психологічної трансформації українського суспільства».

1-1

Напрями роботи конференції:

  1. Актуальні проблеми загальної психології та історії психології.
  2. Багатовимірність особистості: проблеми, методологія дослідження особи та соціуму.
  3. Актуальні проблеми психології управління та праці.
  4. Актуальні проблеми медичної та клінічної психології.
  5. Психологічні проблеми процесу неперервного розвитку та навчання особистості упродовж її життя.

Мета науково-практичної конференції: Залучення вчених, викладачів, аспірантів, здобувачів, студентів до наукової дискусії, стимулювання і підтримка наукової діяльності в Україні.

До участі у конференції запрошуються: науковці, докторанти, аспіранти та здобувачі, викладачі ВНЗ, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, студенти.

За матеріалами конференції планується видання наукового збірника та збірника тез конференції.

Робоча мова конференції – українська.

Реєстрація учасників конференції 11 листопада з 9 до 10 год.

E–mail: konferencia.lviv@ukr.net

Адреса оргкомітету:кафедра психології Львівський національний університет імені Івана Франка. м. Львів, вул. Дорошенка, 41

Контактні телефони: тел. (032) 239-47-85 – кафедра психології

098 9533059– Грабовська Софія Леонідівна(голова оргкомітету).

050 4300401– Квас Олена Валеріївна (співголова оргкомітету).

067 769 83 50 – Перун Марія Богданівна (відповідальний секретар).

 

Психологічний КіноКлуб. Фільм «Пробудження» (1990)

В рамках проекту «Психологічний КіноКлуб» навчальна лабораторія при кафедрі психології філософського факультету пропонує до перегляду фільм «Пробудження» (1900), який базується на реальних подіях 1968-1970 рр., з відомим невропатологом Олівером Саксом.

kinoklub

         

Час і місце: 21 жовтня о 19.00 у 220 ауд. гол. корпусу ЛНУ ім. І. Франка.

Детальніше про подію: https://www.facebook.com/events/117687665366927/.

7-13 жовтня відбудуться заходи до Всесвітнього Дня психічного здоров`я

Навчальна лабораторія при кафедрі психології філософського факультету та Психологічна служба університету та запрошують працівників та студентів університету взяти участь в заходах присвячених Всесвітньому дню психічного здоров, які відбуватимуться 07-13 жовтня 2016 року.

3

План заходів

  1. Кінопоказ тематичних стрічок, які стосуються проблематики та профілактики психічного здоров`я людини.

Дата: 07.10.2016 о 18.30 (попередня реєстрація обов`язкова).

Місце: 220 ауд., головний корпус.

  1. Інтерактивна студія створення образу «Здорової людини» у формі колажу.

Дата: 10.10.2016, з 10.00 до 15.00.

Місце проведення: дворик географічного факультету (вул.. Дорошенка, 41).

  1. Відкрита лекція на тему «Асертивність» від Лариси Дідковської.

Дата: 11.10.2016 о 19.00 (попередня реєстрація обов`язкова).

Місце: 311 ауд., головний корпус.

  1. Майстерня «Відчуй своє тіло».

Дата: 12.10.2016 (попередня реєстрація обов`язкова).

Місце: факультет культури і мистецтв (вул. Валова, 18), актовий зал.

Слідкуйте за новинами!

Всі новини та деталі проведення заходів будуть висвітлені на наших сторінках в facebook та vk:

https://www.facebook.com/psylab.lnu/

https://vk.com/psy_laboratory